Czego ty właściwie chcesz?

Prawie każdemu z nas zadano kiedyś pytanie – czego chcesz? Albo sami zadaliśmy sobie to pytanie. Wydaje się to błahostką, ale gdy próbujemy odpowiedzieć na nie… zaczynają się schody. Okazuje się to jednym z najtrudniejszych pytań jakie nam w życiu zadano. Bo tak właściwie to czego chcemy?
Chcemy pieniędzy? Pieniądze podobno szczęścia nie dają, ale wiele w życiu jednak ułatwiają. Ale czy to jest cel naszego życia? już bardziej chyba wydawanie tych pieniędzy, ale czy na prawdę staniemy się szczęśliwi jeśli będziemy mogli kupić wszystko? Mając wszystko tracimy możliwość marzenia o czymś. Więc ciężko stwierdzić czy pieniądze są tym, czego chcemy w życiu.
A może chcesz właśnie spełniać marzenia? Zostać tym kim marzyłeś od dziecka, czy to jest sprawa, dla której warto żyć i podporządkować jej wszystko? Człowiek bez marzeń byłby pusty, nie miałby motywacji do działania, a więc prawdopodobnie to może być to, czego chcemy.
To może chcemy jeszcze sławy i rozgłosu? Stać się idolem wielu ludzi i być powszechnie lubianym i poważanym. Jednak ilu ludzi sławnych i z pozoru (mogłoby się wydawać) szczęśliwych popełniło już samobójstwo? Czy na prawdę sława jest tym czego chcemy. Kiedy już ktoś staje się sławny to zaczyna tęsknić za życiem prywatnym, ponieważ teraz wszystko co robi, jest już publiczne. Paparazzi chodzą za nim, robią zdjęcia, a gazety, radio, telewizja na okrągło się wtrącają. Nie wiadomo czy to właśnie to, czego potrzebujemy, nie każdemu takie życie może odpowiadać.
No to może miłości? Tego z pewnością chce każdy z nas, zarówno ci, którzy mówią o tym otwarcie, jak i ci, którzy się zarzekają, że nie szukają miłości. Znalezienie drugiej osoby, która nas rozumie i wspiera, a przede wszystkim kocha bezgranicznie jest tym, czego chce każdy z nas. W dodatku założenie rodziny dla większości z nas jest czymś wyjątkowym. Rodzina może stać się najważniejszą wartością naszego życia i jego sensem. Możemy więc zaryzykować tezę, że właśnie ona oprócz spełniania marzeń jest tym czego chcemy.
Może po prostu chcesz być dobrym człowiekiem? Jest to szlachetna idea, która może stworzyć kręgosłup moralny na całe życie, a ty sam możesz stać się wzorem dla wielu osób. Postępując zawsze etycznie i sprawiedliwie możesz stać się lekarstwem na epidemię zaniku człowieczeństwa w dzisiejszych czasach. Mogłaby być to forma poświęcenia się dla całego społeczeństwa i pokazanie, że można żyć zgodnie z normami moralnymi. Wówczas stalibyśmy się współczesnymi świętymi, a życie podporządkowali społeczeństwu.
Zadając sobie pytanie – czego chcesz? – zajrzyj w głąb siebie i spróbuj zobrazować swoje marzenia. Następnie zacznij działać aby je spełnić. Chwytaj życie pełnymi garściami i nie popadaj w kompleksy, a przekonasz się czego tak na prawdę chcesz. Zanim wpadniesz na to, o co ci chodzi w życiu, musisz przebyć długą drogę, ale w końcu zobaczysz coś, co będzie powodowało, że będziesz chciał po prostu żyć. Jest to kwestia całkowicie subiektywna i może marzenia staną się sensem twojego życia, a może rodzina lub poświęcenie się dla innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here