hemoroidy

Hemoroidy są jedną z chorób cywilizacyjnych. Bardzo często rozwija się ze względu na zbyt siedzący tryb życia. Mogą więc dotyczyć urzędników, pracowników korporacji oraz w większości wypadków freelancerów. Choroba hemoroidalna atakuje również kobiet w ciąży. Dzisiaj postaramy się wyjaśnić, jakie są przyczyny powstawania tej dolegliwości.

Co to są hemoroidy?

W sensie medycznym hemoroidy to naczynia żylne znajdujące się w odbytnicy. Posiada je absolutnie każdy. Przyjęło się jednak, aby obiegowo tej nazwy używać także wobec ich powiększenia.
Rolą naczyń jest utrzymanie szczelności odbytu. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie kontrolować, kiedy gazy i kał wydostają się na zewnątrz.

W wypadku określonych sytuacji te guzki zaczynają się powiększać. Wtedy kał może zbyt mocno na nie naciskać i tym samym powodować krwawienie. I właśnie tę sytuację nazywamy hemoroidami bądź chorobą hemoroidalną. Objawia się ona wydobywaniem się krwi oraz bólem (między innymi podczas załatwiania potrzeb fizjologicznych oraz siedzenia).

Osoby cierpiące z powodu tej dolegliwości sięgają po różnego rodzaju maści oraz preparaty. W ich domu pojawiają się też specjalne poduszki służące do siadania w taki sposób, aby nie naciskać na odbyt.

Jak zapobiegać hemoroidom?

Choroba hemoroidalna dotyczy wielu grup ludzi. Przede wszystkim tych, których praca opiera się na siedzeniu. Dolegliwość pojawia się wśród pracowników biur i korporacji. Uskarżają się na nią jednak także kierowcy ciężarówek czy muzycy orkiestr symfonicznych (długie godziny na stołku).

Do hemoroidów w znaczeniu potocznym może też prowadzić praca w kucki. Sprzyjają im także częste zaparcia. Wtedy bowiem stolec mocniej naciska na ścianki jelita i tym samym podrażnia naczynia. Oczywiście zapobiegać hemoroidom możemy, unikając wszelkich powyższych sytuacji. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na to, aby na przykład kupić stojące biurko do pracy. Kierowcy wielkich aut o zmianie trybu życia mogą jedynie pomarzyć.

Mamy jednak już wpływ na to, co jemy. A odpowiednia dieta przekłada się na częstotliwość zaparć. Jak w wypadku większości chorób cywilizacyjnych zbawienne może być też uprawianie większej ilości sportu. Ruch masuje bowiem również organy wewnętrzne i tym samym utrudnia powstawanie guzków.

Jak wygląda leczenie hemoroidów?

Jeśli jednak hemoroidy już się pojawiły, musimy zacząć z nimi walczyć aktywnie. Telewizyjne reklamy pełne są materiałów zachwalających maści na hemoroidy. Do pewnego stopnia stanowią one rozwiązanie. Złagodzą już istniejące zgrubienia i utrudnią powstawanie kolejnych.

Zdarza się jednak tak, że hemoroidy pojawiają się i nie odchodzą pomimo regularnego stosowania preparatów. Nawracanie choroby również jest niezwykle częstym problemem. Wtedy najlepiej udać się na zabieg, który rozwiąże problem raz na zawsze. Tego typu usługi świadczy między innymi: wrosinski.pl. Profesjonalista z branży medycznej bez problemu oszacuje stopień zaawansowania choroby i doradzi, co zrobić, aby hemoroidy już nigdy nie wróciły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here