manicure

Piękne i zdrowe paznokcie, to dzisiaj domena kobiet zadbanych. Chętnie korzystamy z salonów urody w celu wykonania różnych zabiegów, nie tylko tych na paznokciach. Regularne wizyty pozwalają nam zachować młody wygląd czy gładkie ciało. Sporo czyta się o zabiegach takich jak depilacja laserowa czy boli i ile kosztuje, a także innych wykorzystujących innowacyjne techniki. Tymczasem mało jest już poradników, które pozwalają zadbać o swoją urodę w domu. Dlatego właśnie powstał ten artykuł, by podpowiedzieć Wam, jak wykonać klasyczny manicure w domu!

Manicure klasyczny, czyli jaki?

Wiele kobiet wciąż myli klasyczny manicure z manicure francuskim. W klasycznej stylizacji paznokci chodzi bowiem nie tyle o ich pomalowanie czy zdobienie, ile o zachowanie ich naturalnego, zdrowego wyglądu. Ujmując prościej, większość z nas tak naprawdę nieświadomie wykonuje taki zabieg regularnie. Oczywiście nie jest to zabieg w pełni kompletny, ponieważ zwykle ograniczamy się jedynie do skrócenia paznokci i nadania im kształtu. Taki prawdziwy manicure klasyczny można uzyskać w profesjonalnym salonie manicure.

Jeśli jednak chcesz wykonać go w domu, nic nie stoi na przeszkodzie, by to zrobić. Z naszym poradnikiem dowiesz się, jak wygląda manicure biologiczny krok po kroku, bo to właśnie taka jest jego prawidłowa nazwa. Manicure biologiczny wykonywany jest w każdym salonie manicure, jednak większość kobiet nie zdawała sobie dotychczas sprawy, że to właśnie ten rodzaj manicure jest tym klasycznym.

Jak zatem wykonać manicure klasyczny?

Manicure biologiczny czy jak ktoś woli klasyczny, opiera się na wykonaniu kilku konkretnych operacji na dłoniach i paznokciach, do których należą:

  • dokładna dezynfekcja dłoni oraz narzędzi wielokrotnego użytku,
  • usunięcie ewentualnych pozostałości po poprzednim manicure, czyli resztek lakierów itp.,
  • zmiękczenie skórek poprzez nałożenie odpowiednich preparatów (oliwka, krem) lub kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem oliwy z oliwek,
  • odsunięcie skórek i jeśli zachodzi taka potrzeba ich wycięcie – oczywiście nie zalecamy wycinania skórek, zdecydowanie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest ich delikatne odsunięcie,
  • skrócenie paznokci za pomocą specjalnie wyprofilowanych nożyczek,
  • spiłowanie i nadanie im kształtu – przy czym należy pamiętać, by w trakcie piłowania robić to jednym posunięciem zawsze w tym samym kierunku,
  • delikatnym spiłowaniu specjalnym blokiem polerskim płytki paznokcia, w celu wyrównania ewentualnych nierówności,
  • wypolerowaniu płytki paznokcia na wysoki połysk – w tym celu używa się kilku etapowej polerki, którą nabłyszczamy płytkę paznokci.

Tak przygotowany zabieg można uznać za zakończony, a po całym procesie nie wolno zapomnieć o wsmarowaniu w skórę dłoni oraz w paznokcie oliwki lub kremu odżywczego. Jeśli Twoje paznokcie są kruche i łamliwe, warto dodatkowo je wzmocnić, nakładając specjalną odżywkę np. w formie lakieru bezbarwnego. Nie tylko wzmocni i odżywi płytkę, ale doda paznokciom stylowego błysku i podkreśli ich naturalne piękno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here