Rola porannego wzwodu u mężczyzn

Pojawiający się u mężczyzn poranny wzwód, nie jest niczym zaskakującym. Doskonale wiemy, że jest on fizjologiczny. Wiele osób jednocześnie wiele osób nie ma pojęcia o tym, czemu służy i dlaczego tak właściwie się pojawia.

Fizjologia wzwodu

Możliwość obserwowania porannego wzwodu ściśle wynika z działania układu hormonalnego. Podczas snu, poziom testosteronu w powolny sposób, ale jednak rośnie. Szczyt jego stężenia osiągany jest tuż przed przebudzeniem.  Właśnie ten wysoki poziom testosteronu w godzinach porannych jest odpowiedzialny za poranny wzwód. To zupełnie normalne i wynika z cyklów dobowych wydzielania hormonów. Natomiast jeśli poranna erekcja przestaje się pojawiać, może być to sygnał świadczący o nieprawidłowościach w działaniu organizmu.

Przyczyny zaniku porannego wzwodu

Na początku należy zastanowić się, czy problem dotyczy wyłącznie wzwodu porannego, czy pojawiają się także ogólne problemy z erekcją. Jeśli mowa o drugim przypadku, najczęściej przyczyna jest fizjologiczna.

Czasem zdarza się, że to środki przyjmowane na problemy z potencją oddziałują na poranny wzwód. Maxon Forte bazujący na sildenafilu przyjmowany przed stosunkiem poprawia funkcje seksualne, a jego skutki można odczuwać także w godzinach porannych. Jednorazowy brak porannego wzwodu czy jego zmniejszone nasilenie nie muszą od razu oznaczać poważnych chorób lub zaburzeń. Mogą być wynikiem działania używek czy nadmiernego zmęczenia.

Zdarza się także, że trzeba wykluczyć możliwość wykazywania aktywności seksualnej podczas snu. Zespół Morfeusza objawia się pobudzeniem, które może przyjmować formę erekcji nocnych, orgazmów podczas snu, różnego typu wokalizacji seksualnych. Osoba doświadczająca Zespołu Morfeusza nie jest tego świadoma i zazwyczaj rano nie pamięta, by takie zdarzenia miały miejsce. O samej sytuacji dowiaduje się zazwyczaj od partnera. Niekontrolowana senna aktywność zaburza fizjologiczne cykle testosteronu i również może przełożyć się na zmiany w zakresie porannego wzwodu – więcej przeczytasz na: https://maxonforte.pl/funkcja-porannej-erekcji-u-mezczyzny/

Czy można uniknąć problemów z porannym wzwodem?

Trudno o jedną i konkretną odpowiedź. Na pewno można działać profilaktycznie w kontekście ogólnej sprawności seksualnej: utrzymywać prawidłową masę ciała, prowadzić aktywny tryb życia, dbać o sen oraz właściwe odżywianie. W przypadku stosowania preparatów z sildenafilem takich jak Maxon Forte należy przede wszystkim stosować się do zaleceń producenta zawartych w ulotce i nie zwiększać zalecanej dawki czy częstotliwości przyjmowania leku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here