Tradycyjne lakiery do paznokci

Nie da się ukryć, że tradycyjne lakiery do paznokci są nieco pomijane z powodu rosnącej popularności lakierów hybrydowych. Są jednak sytuacje, kiedy manicure musi być wykonany szybko, więc wtedy klasyczny typ lakieru jest lepiej się sprawdzi. Ponadto wciąż są łatwiej dostępne niż lakiery hybrydowe, można je kupić w każdej drogerii stacjonarnej lub online, jak np. lakiery do paznokci w bardzo wielu kolorach. Dzięki kilku trikom „zwykły” lakier również może być trwały i wyglądać nienagannie.

Tradycyjny lakier – na jakie okazje?

Lakier do paznokci o tradycyjnej formule jest przede wszystkim łatwy do zmycia. Kiedy trzeba szybko zmienić kolor albo całkowicie go zmyć, jest to bardzo łatwe w przypadku tradycyjnych lakierów – wystarczy zetrzeć kolor wacikiem nasączonym zmywaczem lub acetonem. Nałożenie nowej warstwy również nie zajmuje dużo czasu. Potrzeba zaledwie kilku chwil, by przygotować paznokcie oraz nałożyć na nie wybrany kolor. Nie jest konieczne stosowanie bazy i topu oraz utrwalanie kosmetyku pod lampą LED, więc wykonanie manicure’u tradycyjnym lakierem jest szybsze i nie wymaga używania kilku produktów oraz akcesoriów. Tradycyjne lakiery nie kosztują dużo, więc można zaopatrzyć się w wiele najróżniejszych kolorów bez szkody dla portfela. Lakiery do paznokci to duży wybór barw oraz atrakcyjna cena. W przypadku osób o wrażliwych paznokciach, podatnych na substancje uczulające, należy dobierać kosmetyki z uwagą. Dobrym wyborem są oddychające lakiery, bezpieczne dla zdrowia, których formuła została opracowana tak, by powietrze bez trudu przedostawało się do płytki paznokcia.

Jak przedłużyć trwałość lakieru? – Kilka sposobów

Tradycyjne lakiery do paznokci to bardzo dobry sposób na to, by dłonie pięknie się prezentowały i wyglądały na zadbane. Dobrze jest znać i stosować kilka patentów na to, by lakier dłużej pozostał na paznokciach w nienaruszonym stanie. Trzeba zacząć już na etapie przygotowywania paznokci do malowania. Paznokcie powinny być nie tylko opiłowane na wybrany kształt, ale i zmatowione od góry za pomocą polerki lub bloku polerskiego. Taki zabieg usuwa nierówności, które mogłyby być widoczne na kolorowym paznokciu. Następnie należy oczyścić paznokcie odtłuszczaczem lub spirytusem salicylowym, dzięki czemu lakier lepiej przylgnie do płytki paznokcia. Jeśli manicure nie jest wykonywany w pośpiechu, można użyć bazy oraz topu, które wydłużą trwałość lakieru. Nie są to kroki obowiązkowe, ale sprawiają, że lakiery do paznokci są bardziej odporne na uszkodzenia. Lakiery do paznokci oraz baza i top w jednym znajdują się w ofercie marki MylaQ, w kilka chwil można skomponować cały zestaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here