Zalety kriolipolizy

Pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej nie jest proste, wymaga zmiany trybu życia i pozbycia się niezdrowych nawyków żywieniowych. Nie zawsze jest to łatwe, a na efekty trzeba długo czekać. Medycyna estetyczna oferuje dwa zabiegi pozwalające pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, to liposukcja i kriolipoliza.

Na czym polega liposukcja?

To zabieg inwazyjny polegający na odsysaniu komórek tłuszczowych. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Lekarz medycyny estetycznej wykonuje nacięcia na skórze w wyznaczonych miejscach i poprzez nie wprowadza pod skórę rurkę ssącą. tłuszcz najpierw jest rozbijany, a następnie odsysany. Zabieg trwa ok. 2 godzin i podczas niego można odessać od 3 do 4 litrów tłuszczu.

Po zabiegu pacjent musi przejść rekonwalescencję, wiąże się to z koniecznością przerwy w pracy. Liposukcja polecana jest osobom o dużej otyłości.

Kriolipoliza Katowice – co ja wyróżnia?

Coolsculpting jest zabiegiem bezinwazyjnym, a więc całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym. Do niszczenia podskórnej tkanki tłuszczowej wykorzystywana jest niska temperatura. Komórki tłuszczowe obumierają już w temperaturze +5 stopni Celsjusza. To temperatura wystarczająca do zniszczenia niewielkiej tkanki tłuszczowej, przy większej otyłości konieczne jest zastosowanie niższych temperatur, nawet do -13 stopni Celsjusza.

Kriolipoliza Katowice – jak przebiega zabieg?

Coolsculpting nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań do zabiegu. Pacjent wspólnie z lekarzem ustalają partie ciała, które mają zostać poddane modelowaniu. Niszczenie tkanki tłuszczowej w jednym miejscu trwa ok. 1 godziny. Skóra pacjenta zabezpieczana jest okładem żelowym. Za pomocą specjalnej głowicy zasysany jest fragment skóry wraz z tkanką tłuszczową. Potem tkanka zostaje stopniowo schładzana. Działanie niskiej temperatury nie ma wpływu na działanie innych tkanek znajdujących się pod skórą.

Obumarłe komórki w ciągu 3 miesięcy zostaną całkowicie usunięte z organizmu i wtedy będą widoczne ostateczne efekty kriolipolizy. Utrzymają się one jeszcze przynajmniej jeszcze przez pół roku a nawet dłużej, bo w tych miejscach tkanka tłuszczowa odbudowuje się znacznie trudniej.

Kriolipoliza nie powoduje konieczności zmiany trybu życia i przerwy w obowiązkach służbowych. Polecana jest przede wszystkim osobom z niewielką otyłością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here