Formułując stwierdzenie, że nitonakrętki są coraz popularniejsze nie popełniamy żadnego błędu. Pokazują to bowiem rozmaite statystyki. Dlaczego te akcesoria są jednak tak lubiane? Choćby ze względu na brak problemów w trakcie pracy oraz uniwersalne zastosowanie…
Praca z nitonakrętkami nie jest skomplikowana
Nitonakrętki posiadają 3 części. Jakie? To składowa gwintowana, niegwintowana cienkościenna oraz kołnierz. Warto zauważyć, że elementy tego typu charakteryzują się między innymi bardzo prostym, szybkim montażem. Jak krok po kroku wygląda praca z takimi akcesoriami? Na samym początku trzeba wkręcić nagwintowany trzpień (od strony kołnierza). W drugiej kolejności warto skrupulatnie osadzić nitonakrętkę w przygotowanym do tego otworze. Następnie należy ją docisnąć poprzez kołnierz do materiału, a także wykonać tak zwane spęczenie. Finalnym krokiem jest zaś usunięcie trzpienia. Niekiedy wymagana jest duża szczelność, co w tej sytuacji? Należy zastosować nitonakrętkę, która posiada dodatkową uszczelkę tuż pod kołnierzem. Generalnie praca z nitonakrętkami jest naprawdę błyskawiczna. Warto zauważyć, że tego typu czynności mogą być nawet zautomatyzowane. Dzięki temu będą wykonywane nie tylko szybciej, ale także dokładniej.
Zastosowanie nitonakrętek
Nitonakrętki mogą być stosowane w wielu rozmaitych sytuacjach. Ich konstrukcja powoduje, że służą one do łączenia cienkościennych elementów. To na przykład cienkie blachy. Szczególnie biorąc pod uwagę takie materiały, gdzie nie ma możliwości wykonania nagwintowania otworu. Generalnie nitonakrętki są stosowane w branży budowlanej oraz szeroko rozumianym przemyśle. Przydają się na przykład w trakcie rozmaitych prac remontowych itp. Dużo osób decyduje się na nitonakrętki przelotowe cylindryczne radełkowane z kołnierzem stożkowym zredukowanym. Dlaczego jest to jednak dobra decyzja? Takie elementy powstają z rozmaitych, porządnych materiałów. To na przykład stal węglowa albo nierdzewna A2 (INOX). Wykonanie z tego drugiego komponentu bardzo pozytywnie wpływa na takie cechy, jak trwałość, odporność na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Warto zauważyć, że nitonakrętki mogą powstawać również z aluminium. Wtedy natomiast charakteryzują się bardzo dużą elastycznością, co jeszcze bardziej ułatwia wykonanie montażu. Nitonakrętki przelotowe cylindryczne radełkowane z kołnierzem stożkowym zredukowanym są odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Fachowcy pieczołowicie zastosowali bowiem ocynk galwaniczny.
Przeczytaj także: www.humosfera.pl/dlaczego-warto-zdecydowac-sie-na-sruby-zamkowe/