pies

Dużo ludzi posiada wrażanie, że mieszkanie w bloku automatycznie skreśla możliwość posiadania psa. Sporo osób myśli, że duży pies może  być tylko w domu z ogrodem. Nie jest to jednak dobry tok rozumowania. Takie stwierdzenia chociaż wydają się być rozsądne, to wcale takie nie są. Dom z ogrodem oraz duży psiak to niezbyt dobry pomysł. Dlaczego?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/duzy-pies-a-ogrod/

„Duży pies tylko tam gdzie duży ogród’’

Jest to powiedzenie wałkowane cały czas. Wynika to tylko i wyłącznie z niewiedzy. Bardzo często duże rasy psów jak np. owczarek niemiecki, husky, bernardyn kojarzą nam się ze wsią czy domkami na przedmieściach. Prawda jest taka, że wcale tak nie jest. 

Nauka czystości pieska w domu

Posiadanie odrobiny miejsca dla siebie, to oczywiście bardzo duży plus i duże udogodnienie. Jest to również idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają szczeniaczki.

Aby nauczyć takiego malca czystości w domu, należy go wyprowadzać co 2-3 godziny na zewnątrz. Tak naprawdę musicie robić to po każdej jego czynności, po zabawie, po spaniu, jedzeniu, a co najważniejsze po piciu. Kiedy nie mieszkacie w domku jednorodzinnym tylko w bloku takie wychodzenie może okazać się bardzo męczące, a dodatkowo istnieje duża szansa, że szczeniaczek załatwi się na klatce schodowej, zanim zdążcie wyjść na zewnątrz.

Kiedy natomiast mamy do dyspozycji dom z ogródkiem jest to niczym zbawienie.  Wystarczy, że otworzymy drzwi na taras i psiak leci załatwić swoje sprawy. W zimę nie musicie się nawet ubierać i wychodzić z maluchem. Wystarczy, że wypuścicie go i będziecie obserwować przez okno. Z czasem nauczy on się nawet drapać w drzwi, kiedy będzie chciał wrócić do domu.

Zobacz też: http://dlakobiet24.pl/mata-wechowa-diy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here