Proste triki na powiększenie ust

Wbrew pozorom skomplikowane zabiegi medycyny estetycznej nie są jedynym sposobem na skuteczne powiększanie ust. Z pomocą bardzo prostych i zupełnie nieinwazyjnych metod można sprawić, że wargi staną się większe, pełniejsze i bardziej jędrne.

Regularny peeling

Skóra na ustach, podobnie jak ta występująca na nogach czy rękach, wymaga regularnego złuszczania. Przynajmniej dwa razy w tygodniu warto zafundować jej delikatny peeling, przygotowując go np. z gęstego naturalnego miodu.

Przed większym wyjściem, zanim pomaluje się wargi szminką czy pomadką, warto też chwilę pomasować je miękką szczoteczką do zębów. Taki masaż poprawi krążenie krwi, dzięki czemu usta automatycznie staną się większe.

Domowy preparat powiększający

W drogeriach można już znaleźć specjalne szminki i błyszczyki powiększające usta, jednakże podobny preparat da się wykonać samodzielnie. Dzięki temu na pewno będzie on bezpieczny dla skóry.

Małą łyżeczkę wazeliny należy wymieszać z taką samą ilością cynamonu, a gotową mieszankę nałożyć na całe usta. Po upływie kilku minut preparat można ściągnąć z pomocą ręcznika papierowego lub zmyć go zwykłą wodą. Usta po takim zabiegu powinny być pięknie nawilżone i pełniejsze.

Odpowiedni kolor szminki

Kobiety bardzo często nie potrafią dopasować odpowiedniego makijażu do swojego typu urody. W przypadku wąskich i niewielkich warg nie sprawdzą się szminki i pomadki w ciemnym kolorze. To przez nie usta będą wyglądać optycznie na jeszcze mniejsze.

Wizualne powiększenie ust zapewnią natomiast jasne kolory. Lepiej sprawdzą się też błyszczyki niżeli szminki bądź matowe pomadki, gdyż błyszczące powierzchnie zawsze wyglądają na większe niż są w rzeczywistości.

Obrysowywanie warg konturówką

Nie od dziś wiadomo również, że najlepszym kolorowym kosmetykiem na powiększanie ust jest po prostu konturówka. Aby powiększyć wargi, nie należy jej jednak nanosić bezpośrednio na ich powierzchnię. Konturówką trzeba wyjechać nieco poza granicę ust, by domalować je od góry i od dołu.

Warto także zaopatrzyć się w kredkę o białym lub beżowym kolorze, która też może zostać wykorzystana do powiększenia ust. Wystarczy nanieść ją na skórę występującą tuż nad górną wargą i delikatnie rozetrzeć.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here