Co to jest kredyt samochodowy

Prawo jazdy i własny samochód ułatwiają życie. W szybki sposób możemy dostać się z punktu A do punktu B. Bycie mobilnym nabiera większego znaczenia, gdy punkty te są znacznie oddalone od siebie. Auto jest inwestycją na całe życie. Lepiej postawić na nowy model, co uchroni nas przed częstymi usterkami i wizytami u mechanika. Niekiedy jednak nie stać nas na to, aby dokonać transakcji gotówką. Samochód na własność jest bowiem sporym wydatkiem.

Na szczęście możemy wnioskować o kredyt na samochód, czyli pożyczkę ukierunkowaną wyłącznie na zakup wybranego przez nas pojazdu silnikowego – może być on zarówno nowy, jak i używany.

Kredyt samochodowy jest mniej elastyczny od zwykłego kredytu gotówkowego. Zgadzając się na taką formę, musimy liczyć się z tym, że bank zażąda od nas zabezpieczenia na finansowanym przedmiocie. Może przyjąć ono formę weksla in blanco, czy depozytu karty pojazdu. Co w ten sposób zyskują obie strony? Instytucja finansowa zmniejsza swoje ryzyko, klient otrzymuje zaś propozycję niskiego i korzystnego oprocentowania.

Jak przedstawiają się inne zalety kredytu samochodowego? Poleca się go przede wszystkim przy nabywaniu nowego auta. Wtedy sprzedawcy wyręczają nas w załatwianiu niezbędnych formalności. Samo przydzielenie kredytu na auto odbywa się bardzo szybko i na pewno łatwiej go dostać niż kredyt gotówkowy. Często możemy również skorzystać z różnych promocji.

Przykładowo kredyty samochodowe w Olsztynie mogą wynosić nawet 500 000 zł. Pieniądze mamy szansę uzyskać bez wychodzenia z domu, składając darmowy wniosek online. To spora oszczędność czasu. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, pomóc może doradca finansowy Olsztyn, który dokonuje bezpłatnego porównania kredytów. Dzięki zdaniu się na eksperta mamy gwarancję, że przedstawiona przez niego oferta będzie najlepszą z możliwych. Niejednokrotnie między nim a bankiem mają miejsce negocjacje, które prowadzą do wygenerowania kredytu na lepszych dla nas warunkach. Jak widać, spełnienie marzenia o samochodzie jest więc bardzo proste.

Źródło: kredytolsztyn.com
Facebook: https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyOlsztyn/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here