Druk etykiet – czas na reklamę

0
1202

Maliny z wiśnią, syrop z pigwy, marmolada z renklod, ogórki kiszone – to krótkie, ale charakterystyczne hasła, które wskażą nam, co znajduje się w tym słoiku w naszej spiżarni. Taki opis stworzymy sami ręcznie lub przy pomocy programu komputerowego. Profesjonalny druk etykiet wyprodukuje w krótką chwilę tysiące takich nalepek na nasze słoiki.

Mniej i bardziej trwały znak rozpoznawczy

Nie da się ukryć, że etykieta to główny znak rozpoznawczy każdego produktu. Przyklejona do opakowania lub tworząca z nim nierozerwalną całość jest prostą drogą do promocji produktu oraz jego wizytówką. Opakowania fasoli, groszku czy marchewki z zabawnymi tekstami i grafikami są kojarzone tylko z jedną firmą. To również pewien rodzaj etykiety.

Druk etykiet na papierze lub folii z chwytliwymi hasłami i ciekawą grafiką to prosta droga do zwiększenia sprzedaży i umocnienie wizerunku firmy. Czy etykietę warto zmieniać? – Chyba tylko po to, aby ją jeszcze ulepszyć. Konsumenci przyzwyczajają się do etykiet jak do znaków drogowych, to pierwsze, na co zwracają uwagę.

Klej na mokro czy na sucho?

Nalepki mocowane są na różne sposoby do opakowań produktów. Czasem tworzą z nimi nierozerwalną całość, jak w przypadku etykiet IML, które już przy produkcji opakowania są na nie nanoszone specjalną techniką wtrysku. Druk etykiet z papieru czy folii może różnić się również pod tym względem,

Tradycyjne papierowe, tzw. etykiety na mokro są przyklejane na mokry klej. Druk etykiet może się jednak również odbyć na papierze samoprzylepnym. Składa się wtedy z dwóch warstw: klejącej oraz zabezpieczającej, z których ta druga jest do usunięcia.

Etykiety termokurczliwe i inne

Technika SSL to etykiety w formie rękawa nakładane na opakowanie, które pod wpływem temperatury dopasowują się idealnie do niego. Produkowane są z tworzyw sztucznych i podlegają recyklingowi. Są zdecydowanie dużo bardziej wytrzymałe od papierowych.

Naklejki foliowe drukowane są na folii polipropylenowej białej lub transparentnej, tutaj również uzyskuje się efekt przezroczystości. Są gładkie i błyszczące, prezentują się więc dużo efektowniej. Są wytrzymałe i elastyczne. W warunkach zewnętrznych wytrzymują nawet do 12 lat bez względu na mróz czy intensywne słońce.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here