Kupić czy wypożyczyć, czyli od czego zacząć prowadzenie firmy budowlanej?

0
217

Popyt na usługi budowlane rośnie, jednak wejście na rynek obwarowane jest koniecznością posiadania dużego kapitału początkowego. Niemniej jednak nawet osoby, które nie mają sporych środków na start, mogą rozważać otwarcie firmy budowlanej. W ich przypadku, zamiast zakupu maszyn, lepszym rozwiązaniem okazuje się ich wynajem.

Czy warto otworzyć firmę budowlaną?

Popyt na usługi budowlane zgłaszają dziś nie tylko przedsiębiorcy, ale również osoby fizyczne. Dotychczas dla „budowlanki” trudnym okresem był sezon jesienno-zimowy, lecz obecnie nawet wtedy trudno o dobrą ekipę. Warto wykorzystać tę swoistą lukę rynkową, otwierając firmę budowlaną. Wielu specjalistów rozważa takie rozwiązanie, ale z drugiej strony brakuje im kapitału na start. Bez maszyn i innych specjalistycznych urządzeń trudno mówić o prowadzeniu biznesu w tej branży, ale na ich zakup pozwolić mogą sobie jedynie nieliczni. Jak więc sobie poradzić? Nie trzeba rezygnować z otwarcia i prowadzenia własnej firmy budowlanej – wręcz przeciwnie, jest to doskonały sposób na zarobek. Niemniej jednak, zamiast kupować sprzęt, należy rozważyć jego wypożyczenie.

Jak działa wypożyczalnia sprzętu budowlanego?

Nawiązanie współpracy z wypożyczalnią maszyn budowlanych jest bardzo proste. Wystarczy tylko zapoznać się z jej ofertą (dostępna jest na stronie https://www.jpd.com.pl/), a następnie skontaktować z przedstawicielem firmy. Podczas rozmowy poprosi on o szczegóły, takie jak na przykład przewidywana data rozpoczęcia oraz zakończenia robót budowlanych. Ustalone zostaną również warunki współpracy, na przykład dotyczące wynagrodzenia i warunków płatności. Co istotne, przedsiębiorca ponosi koszty jedynie wtedy, kiedy rzeczywiście użytkuje maszynę. Nie ma więc konieczności wypożyczania jej na przykład na miesiąc, jeśli prace zostaną zakończone w ciągu dwóch tygodni. Ponadto nie ponosi on kosztów związanych z konserwacją urządzeń ani ich ubezpieczeniem. Wypożyczenie maszyn budowlanych ma wiele zalet, dlatego też coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Posiadając pełny harmonogram prac do przeprowadzenia, można ustalić, w jakich okresach potrzebne będą poszczególne sprzęty, dokonując ich rezerwacji. Pozwala to zapewnić ciągłość prac, wpływając na renomę firmy. Wypożyczalnia maszyn budowlanych, w przeciwieństwie do banków czy firm leasingowych, nie sprawdza zdolności kredytowej ani wiarygodności klienta, zatem oferuje współpracę nawet nowo powstałym firmom, ułatwiając im tym samym wejście na rynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here