cybuch do shishy

Rosnąca popularność shishy sprawia, że korzysta się z niej nie tylko w wybranych lokalach, ale również i w domach. Coraz więcej osób decyduje się na zakup fajki wodnej do prywatnego użytku. Użytkownicy cieszą się jej przyjemnym smakiem i zapachem, który wydziela. Nie każdy jednak wie, jak ważne jest dobranie odpowiedniego asortymentu do fajki wodnej, aby w pełni spełniała swoje zadanie. W szczególności ważne akcesorium stanowi cybuch do shishy.

Z czego składa się shisha?

Na początku należy poznać podstawową konstrukcję shishy. Kupując fajkę wodną, zwykle stawiamy na cały zestaw, ale czasem warto osobno dobrać niektóre elementy, ponieważ np. jakość cybuchu do shishy jest istotna, jeśli chcemy w pełni czerpać przyjemność z tego procesu. Na fajkę wodną składają się:

  • Korpus
  • Dzban
  • Cybuch do shishy
  • System grzewczy
  • Wąż
  • Ustnik

Rodzaje cybuchów do shishy

Nie ma wątpliwości, że najważniejszym elementem każdej fajki wodnej jest cybuch do shishy. Inaczej nazywa się go głowicą i to on odpowiada za wypalanie tytoniu. Od niego zależy prawidłowy przepływ dymu, co skutkuje głębszym smakiem mieszanki i wyższym komfortem palenia. Wybór odpowiedniego rodzaju cybucha pozwala na efektywne wypalanie tytoniu bez przypalania. Na rynku najczęściej można spotkać jego dwa rodzaje:

  1. Masta – otwory umiejscowione są na dole cybucha. Taka głowica pozwala na lepsze wyciąganie smaku i mięty z wkładu, co gwarantuje wyraźniejszy i bogatszy aromat. Jest to rozwiązanie dla osób preferujących stosowanie tytoniu suchego i półmokrego.
  2. Phunnel – ma jeden otwór na środku i jest podniesiony ku górze. Dookoła niego tworzy się charakterystyczna rynienka. Stosuje się go głównie do mokrych i średnio mokrych tytoni. Tego typu cybuch generuje dużo dymu i pozwala na uniknięcie przypalenia.

Warto zaznaczyć, że cybuchy do shishy różnią się materiałem wykonania. Są one niezwykle różnorodne, począwszy od akcesoriów glinianych i ceramicznych pozwalających na lepsze wyciąganie smaku, aż do zapewniających komfort palenia głowic silikonowych. Każdy materiał ma inne wady i zalety, warto więc dopasować model do swoich osobistych upodobań.

Jak wybrać nakładkę na cybuch?

Skuteczne korzystanie z fajki wodnej można dodatkowo ulepszyć poprzez stosowanie specjalnych nakładek na cybuch do shishy. Pozwalają one na wygodniejsze rozprowadzanie ciepła wewnątrz shishy, regulowanie temperatury spalania, a także ograniczają ilość szkodliwych substancji, powstających podczas palenia tytoniu. Specjalne nakładki umożliwiają bardziej efektywne korzystanie z fajki wodnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here