jak poradzić sobie z nadmierną potliwością?
fot. Pexels.com

Hiperhydroza – jak sobie radzić z nadmierną potliwością?Nadmierne pocenie się jest problemem, który u wielu wywołuje ogromny stres każdego dnia. Mokre plamy na ubraniach i nieprzyjemny zapach wywołują dyskomfort, który często prowadzi do wycofania się z życia społecznego. Czy da się wyleczyć problem związany ze zbytnią potliwością? 

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/nadmierna-potliwosc-jak-to-leczyc-sposoby/

Hiperhydroza – problem z nadmierną potliwością

Pot pomaga nam regulować temperaturę naszego ciała. Jest naturalnym zjawiskiem fizjologicznym, lecz przez wielu jest postrzegany jako wstydliwy aspekt naszego życia. Są osoby, które na co dzień zmagają się z problemem intensywnego pocenia się. Przypadłość ta nazywana jest hiperhydrozą, którą dzieli się na dwa podłoża: pierwotne – uwarunkowane genetycznie – oraz wtórne – wynikające z innego schorzenia, które objawia się nadmierną potliwością. Nadmierną potliwość mogą wywoływać między innymi takie choroby jak cukrzyca, nowotwór, nadczynność tarczycy i zaburzenia neurologiczne. Przesadnia produkcja potu może być również objawem otyłości i infekcji wirusowych.

Hiperhydroza – sposoby na walkę z nadmierną potliwością

Jak walczyć z nadmierną potliwością na co dzień? Jeśli borykamy się z tym wstydliwym problemem, warto zainwestować w dobry antyperspirant, który możemy nabyć w aptece. Potliwość możemy spróbować zwalczyć, stosując odpowiednią dietę, która między innymi wyklucza spożywanie pikantnych potraw i cytrusów, ponieważ podwyższają temperaturę ciała oraz taką, która kładzie nacisk na picie dużych ilości wody i naparów ziołowych z szałwii, pokrzywy lub skrzypu. Aby zwiększyć komfort codziennego życia, powinniśmy postawić na bawełniane, oddychające ubrania oraz zakupić specjalistyczną pościel antypotową. Z nadmierną potliwością możemy także walczyć przez stosowanie zabiegów kosmetycznych. Osobom z hiperhydrozą zalecane są zabiegi, w których wstrzykuje się w problematyczne miejsca toksynę botulinową hamującą wydzielanie się potu. Skuteczne są również zabiegi laserowe, które niszczą gruczoły potowe. Jest to jednak metoda, na którą powinniśmy się decydować w ostateczności, ponieważ jest to dość inwazyjny sposób na pozbycie się wstydliwego problemu.

Zobacz także: http://e-makijaz.pl/jak-dobrze-wypasc-na-rozmowie-rekrutacyjnej-o-prace/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here