terapia

Zastanawiając się nad podjęciem pracy w zawodzie psychoterapeuty bezwątpienia bierzemy pod uwagę aspekt finansowy. Czy pracując na takim stanowisku i prowadząc terapię, przy czym poświęcając sporo własnej energii i własnego życia osobistego jesteśmy w stanie sporo zrobić? Od czego zależy wysokość wynagrodzenia psychoterapeuty oraz jak wygląda mediana jego zarobków w rozliczeniu miesięcznym? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-psychoterapeuta-sprawdz-zarobki-psychoterapeuty/

Od czego zależy wysokość wynagrodzenia psychoterapeuty?

Zależy to od wielu czynników. Jako psychoterapeuta jesteśmy osobami prowadzącymi działalność usługową. Jest ona specyficzna, lecz polega na podobnym mechanizmie wyborów konsumenckich naszych pacjentów. Właśnie dlatego na wysokość naszych zarobków wpływ będą miały przede wszystkim czynniki takie jak zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów. Bierze się to z renomy, doświadczenia oraz sukcesów i odpowiedniego podejścia do wykonywania Twojego zawodu. 

Na wysokość wynagrodzenia wpływ będzie miało również miejsce pracy. Nieco inaczej będą przedstawiały się zarobki psychoterapeuty w ośrodku uzależnień, a inaczej pracującego w publicznej służbie zdrowia. Z pewnością więcej jesteśmy w stanie zarobić prowadząc własną działalność gospodarczą w postaci prywatnego gabinetu psychoterapeuty istotne okazują się również czynniki takie jak miejsce zamieszkania, region, wielkość ośrodka czy ogólna zamożność społeczna.

Mediana zarobków wynikająca z pracy psychoterapeuty

Ogólne badania z portalu w branżowych wykazały, że wykonując zawód wschód terapeuty możemy zarobić kwoty znajdujące się w przedziale od 3390 zł do 5070 zł. Dzięki temu obliczona jest mediana, która wynosi 4160 zł brutto. Oznacza to, że połowa psychoterapeutów dzieli się na dwie równe grupy. 

Jedni z nich będą zarabiać powyżej 3390 zł, a pozostali więcej niż 5070 zł. Czasami, a najczęściej w przypadku prowadzenia własnej działalności będą to kwoty dużo większe. W miastach takich jak Warszawa, Gdańsk, Poznań czy Wrocław dobrze psychoterapeuta jest w stanie zarobić nawet 15000 zł miesięcznie. Przy dobrych wiatrach psychoterapeuta jest w stanie zarobić nawet 8000 zł w zależności od ośrodka, w którym pracuje. 

Zobacz też: http://beblaki.pl/w-jaki-sposob-zostac-farmaceuta/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here