Jak zrobić manicure hybrydowy

Czy wiesz, czym jest manicure hybrydowy? W jaki sposób możesz go wykonać w domu? Czy to trudne? Dowiedz się, jak zrobić manicure hybrydowy!

Manicure hybrydowy – czym jest?

Manicure hybrydowy to znakomity sposób na zadbane i estetyczne dłonie każdego dnia. Coraz więcej z nas decyduje się na stylizacje wykonane właśnie w ten sposób, co ma wiele powodów. Nie dość, że manicure hybrydowy prezentuje się znakomicie, to przede wszystkim jest nadzwyczaj trwały. O ile lakier tradycyjny utrzymuje się zazwyczaj nie dłużej niż kilka dni, to lakier hybrydowy może pozostać na paznokciach nawet przez 3-4 tygodnie. Mało tego, często dochodzi do sytuacji, kiedy hybrydę trzeba usunąć z paznokci nie z powodu jej uszkodzeń, ale po prostu dużych odrostów.

Z drugiej strony manicure hybrydowy zazwyczaj kojarzy się z wizytami u kosmetyczki, co z kolei wiąże się z niemałymi kosztami. Na szczęście w zasięgu każdej z nas jest ciekawa alternatywa, dzięki której nie tylko sporo zaoszczędzisz, ale również nie będziesz uzależniona od wolnych terminów u kosmetyczki. Manicure hybrydowy możesz zrobić samodzielnie, wystarczy jedynie odrobina wprawy i odpowiedni sprzęt, który nie jest tak drogi. Zakup wszystkich akcesoriów może Ci się zwrócić już nawet po 3 samodzielnych manicure.

Jak zrobić manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy nie jest procedurą składania silnika odrzutowego – bez większych problemów poradzi sobie z tym każda z nas, choć oczywiście pierwsze próby mogą zająć więcej czasu i sprawić odrobinę trudności. Pierwszym krokiem jest przygotowanie płytki paznokcia. W tym celu usuń stary lakier z paznokci i nadaj mu wybrany kształt za pomocą szklanego lub papierowego pilnika, a także usuń skórki.

Kolejnym krokiem jest delikatne zmatowienie płytki paznokcia. Najłatwiej zrobić to za pomocą bloczka polerskiego. Czemu trzeba to zrobić? Zmatowienie płytki sprawi, że zwiększy się jej przyczepność, co z kolei pozwoli na nałożenie kolejnych warstw. Pamiętaj, aby zmatowić cały paznokieć, czyli także tę część przy opuszce palca. Koniecznie też musisz odtłuścić płytkę paznokcia. Zrób to za pomocą wacika bezpyłowego z cleanerem.

Dalszy etap pracy to nałożenie bazy. Rozprowadź cienką warstwę preparatu na paznokciu i utwardź ją za pomocą lampy UV lub LED. Następnie nałóż właściwy kolor lakieru hybrydowego i ponownie skorzystaj z lampy UV lub LED. Czasem zaleca się jej dwukrotne użycie, aby w ten sposób uzyskać większą głębię koloru. Pamiętaj, aby lakieru hybrydowego nigdy nie przemywać cleanerem!

Następnie nałóż na powierzchnię paznokcia top. Rozprowadź cienką i równą warstwę na całym paznokciu i ponownie skorzystaj z lampy. Dopiero gdy cała powierzchnia będzie sucha, przemyj paznokcie cleanerem. I gotowe, Twój manicure hybrydowy jest skończony. Już teraz możesz cieszyć się swoimi estetycznymi paznokciami hybrydowymi, które dodadzą Ci uroku i pewności siebie każdego dnia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here