Jak osłonić balkon w mieście

Balkon na miejskim osiedlu to ogromna wygoda. By jednak móc z niego swobodnie korzystać, dobrze jest sięgnąć po specjalne osłony, które pomogą w osiągnięciu prywatności. Zobacz, co zrobić, aby Twój balkon stał się kameralnym miejscem, w którym każda spędzona minuta staje się prawdziwą przyjemnością.

Osłony balkonowe – różne rodzaje

Osłony balkonowe wykonuje się z różnych materiałów – najczęściej drewna, tworzyw sztucznych, metali,  wikliny, bambusa, a nawet szkła. Mogą one przybierać formę jednolitą i gładką lub też ażurową, co choć nie gwarantuje pełnego krycia, to wygląda niezwykle lekko i efektownie, a przy okazji zdobi elewację budynku. Spore zainteresowanie wzbudzają maty o formie plecionki, które wykonuje się zazwyczaj z solidnego technorattanu, co nie tylko dobrze się prezentuje, ale również gwarantuje trwałość na lata. Oryginalnym wyborem są też rozmaite propozycje imitujące źdźbła trawy, które nie tylko osłaniają, ale przy okazji są też świetnym tłem dla donic z kwiatami.

Konieczne jest dokładne przemyślenie zadań osłony – czy ma zasłaniać widok, tworzyć cień, spełniać rolę estetyczną, czy realnie zabezpieczać. Jeśli w domu są małe dzieci lub niewielkie zwierzęta, optymalnym wyjściem będzie postawienie na sztywne propozycje, które pozwolą na dokładne zabezpieczenie każdej, nawet niewielkiej luki. Osłony balkonowe różnią się także sposobem mocowania. Najwygodniejsze są te wyposażone w sznurki lub linki, które można z łatwością przytwierdzić do fabrycznych barierek. W innym wypadku można wykorzystać druty lub popularne zipy, dzięki którym można naprawdę solidnie przytwierdzić kolejne panele.

Jakie osłony balkonowe wybrać?

Osłony balkonowe są dostępne w wielu wzorach i kolorach, więc ich wybór nie powinien stanowić problemu. Można dopasować je do barwy elewacji lub też postawić na barwy typu brąz, beż, czy zieleń, które będą wpisywać się w kolorystykę otaczającej budynek natury. Minimalistyczny taras pomogą dopełnić neutralne modele  bazujące na gamie szarości, które świetnie pasują do betonowych płytek i nowoczesnych brył architektonicznych. Lubisz skandynawski klimat i chcesz go poczuć nie tylko w mieszkaniu? Do aranżacji przydadzą Ci się osłony balkonowe imitujące drewno, które nie tylko są efektowne, ale i świetnie chronią przed widokiem z zewnątrz.

Chcesz zapewnić sobie maksymalną prywatność i lubisz się wyróżniać? Z myślą o Tobie powstały osłony w wyrazistych kolorach oraz te z rozmaitymi wzorami. Możesz być pewien, że gdy na Twoim balkonie zwiśnie osłona w kolorowe pasy lub z nadrukowanym printem trawy, lub kwiatów, każdego dnia znajdzie się ktoś, kto, mijając Twój dom z zachwytem podniesie w górę głowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here