Na ratunek włosom

Chyba każdy marzy o pięknych, gęstych i lśniących włosach. Wiążą się one z młodością, siłą i zdrowiem. Są niezwykle zmysłowe i seksowne, niezależnie od płci ich właściciela. Problem zaczyna się wtedy, gdy nagle zmienia się ich stan, stają się cienkie, łamliwe, matowe, wypadają. Gdzie szukać ratunku?

Znajdź przyczynę

Jeśli od zawsze należałeś/aś do osób, które mają bujną czuprynę i kondycja Twoich włosów znienacka się zmieniła, warto poszukać przyczyny takiego stanu rzeczy. Udaj się do lekarza i opowiedz o swoich przypadłościach. Powinien on zlecić serię badań, które wykluczą zmiany hormonalne, niedobory minerałów i witamin, cukrzycę, choroby tarczycy czy zmiany nowotworowe. Osłabienie kondycji włosów często ma związek również ze stresem i nieprawidłową dietą.

Dzięki takiej konsultacji, będziesz mógł/mogła przystąpić do działania. Ekspert z pewnością podpowie Ci, jakie rozwiązania będą dla Ciebie najlepsze.

Wybierz odpowiednią pielęgnację

Na sklepowych półkach znajdujemy szampony, odżywki, maski przeznaczone do danego typu włosów. Nie kieruj się tym! Pielęgnacja powinna być dobrana do skóry głowy. W określeniu jej potrzeb również pomoże Ci ekspert. Myjąc włosy, koncentruj się na wykonywaniu delikatnego masażu głowy. Dzięki temu pobudzisz krążenie i ukrwienie, co może skutkować nie tylko lepszym wyglądem włosów, ale i zagęszczeniem Twojej grzywy.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż same kosmetyki nie wystarczą do skutecznego leczenia. Działają one bowiem tylko powierzchownie, a nie dogłębnie.

Mezoterapia włosów Wrocław

To jeden z zabiegów, który polecany jest przez specjalistów. Mezoterapia Wrocław pomoże Ci w odzyskaniu gęstych i lśniących włosów. Najczęściej przeprowadzana jest w gabinetach lekarzy medycyny estetycznej oraz przez kosmetologów. Zabieg polega na podskórnym podaniu preparatu dobranego do indywidualnych potrzeb pacjenta/pacjentki. W zależności od tego, czego potrzebuje Twoja skóra głowy, taki dobroczynny „koktajl” przygotuje specjalista. Może skorzystać on z gotowych preparatów lub zaproponować odżywianie osoczem bogatopłytkowym.

Mieszankę podaje się przy pomocy mikronakłuć, do głębokich warstw skóry. Dzięki temu pobudzane jest ukrwienie skalpu, krążenie, dochodzi też do syntezy kolagenu, co przejawia się poprawą gęstości skóry oraz nawilżeniem. W efekcie, mieszki włosowe zaczynają sprawniej pracować i z czasem możemy zaobserwować rezultat w postaci nowych włosów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here