smartfon
fot. Pixabay.com

Smartfony zdominowały naszą rzeczywistość. Jeszcze 10-15 lat temu nikt z nas nie pomyślałby, że za zakupy zapłacimy przy pomocy telefony, że nagramy nim fantastyczne filmy i zrobimy zdjęcia, czy też będziemy prowadzić video-rozmowy. Dziś jest to już dla nas zupełnie normalne. 

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/smartfon-dla-wymagajacych-narzedzie-do-pracy-i-rozrywki/

Kupujemy smartfon – co jest ważne?

Gdy szykujesz się do zakupu swojego pierwszego smartfona lub po prostu chcesz stary model wymienić na nowszy, weź pod uwagę kilka istotnych parametrów. Jak w każdym tego typu sprzęcie istotna będzie pamięć RAM – ważne, aby miała minimum 32 GB oraz pojemność wbudowanej pamięci wewnętrznej. Poza tym często uwagę zwracamy również na jakość aparatu. Dziś przecież robienie zdjęć smartfonem jest zupełnie normalną praktyką i na wakacje już rzadko kiedy zabieramy ze sobą cyfrowy aparat lub lustrzankę. Nasze telefony niejednokrotnie robią lepsze zdjęcia niż aparaty, szczególnie jeśli posiadamy starsze modele tych ostatnich.

Jeśli chodzi o pamięć i wydajność, jest to o tyle istotne, że na smartfonie korzystamy z całej masy aplikacji, które pochłaniają wiele megabajtów naszej pamięci RAM. W pamięci wewnętrznej telefonu natomiast magazynujemy dokumenty, pliki audio i video, a także masowo wykonywane przez nas fotografie. Poza tym kupując telefon warto wziąć również pod uwagę to, czy posiada wydajny procesor oraz wyświetlacz Full HD. Jeśli Wam na tym zależy, podczas zakupu możecie również kierować się designem telefonu.

Smartfon do 1000 zł – jaki wybrać?

Jeśli interesuje Cię zakup niskobudżetowego modelu smartfona, postaw na jedną z popularnych marek: XIAOMI, OPPO oraz Huawei. Przykładowo XIAOMI Redmi Note 10 posiada bardzo dużą pamięć wewnętrzną – 128 GB. Dzięki temu zainstalujemy na nim wiele aplikacji, a przy tym będziemy mieć pewność, że nadal będzie sprawnie funkcjonował. Przy tym ten smartfon posiada aż cztery aparaty z tyłu i jeden z przodu. Nasze zdjęcia będą więc dzięki niemu naprawdę doskonałe w każdych warunkach – zarówno w dzień, jak i w nocy.

Spośród innych telefonów wartych zakupu polecamy również OPPO A9 2020, który posiada 4 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Miłośnicy Huawei mogą natomiast sięgnąć po model P40 Lite.

Zobacz też: http://e-makijaz.pl/smartfony-do-3000-zlotych-jaki-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here