Czy można korygować krótkowzroczność

Krótkowzroczność (miopia) to powszechna wada wzroku. Choć dotyka ona ludzi w różnym wieku, najczęściej daje o sobie znać już w dzieciństwie. Jej objawem jest rozmazane i niewyraźne widzenie na odległość. Główną przyczyną miopii jest nieprawidłowe skupianie promieni świetlnych przez układ optyczny oka.

Czy krótkowzroczność można korygować?

Tak, krótkowzroczność można korygować za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych. W obu przypadkach wykorzystuje się soczewki rozpraszające wklęsło-wypukłe. Ich mechanizm działania jest taki sam – kierują one światło bezpośrednio na siatkówkę, pozwalając wyraźne widzieć osoby i przedmioty w oddali. W przypadku osób dorosłych, u których wada jest ustabilizowana, istnieje możliwość wykonania operacji laserowej, dzięki której można zmodyfikować kształt rogówki i pozbyć się wady. Więcej informacji znajdziesz na: https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/krotkowzrocznosc

Co lepiej wybrać: okulary czy soczewki kontaktowe?

Zarówno okulary, jak i soczewki kontaktowe pozwalają na skuteczne skorygowanie wady. Wybór między nimi jest więc sprawą indywidualną. Okulary można łatwo założyć i zdjąć. Z kolei soczewki wymagają nieco więcej wysiłku, aby umieścić je na powierzchni oczu. Należy także dbać o ich pielęgnację. Z drugiej strony są wygodnie, nie są podatne na działanie czynników atmosferycznych (np. nie parują), pozwalają na uprawianie sportów i prowadzenia aktywnego stylu życia.

Po jakie soczewki kontaktowe warto sięgnąć?

Na rynku istnieje wiele soczewek kontaktowych, które można dobrać pod kątem wady czy częstotliwości stosowania. Warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Acuvue. Jej soczewki wykonane są z miękkich i elastycznych, a także przepuszczających tlen materiałów, przez co są bardzo wygodne do noszenia. Zawierają także składnik nawilżający, który niweluje poczucie suchości oka. Chronią one też przed szkodliwym promieniowaniem UV. Więcej informacji można znaleźć na stronie Acuvue.pl

Miopia to wada wzroku, która występuje u wielu osób. Współczesna okulistyka wie, jak ją skutecznie korygować, a w niektórych przypadkach nawet leczyć. Poprawę ostrości widzenia można uzyskać za pomocą odpowiednio dobranych okularów lub soczewek kontaktowych. W przypadku tej drugiej opcji warto rozważyć zakup dobrej jakości soczewek na Acuvue.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here