Sucha karma dla psa

Dieta każdego psa powinna opierać się na różnorodnych karmach oraz ewentualnych smakołykach, które pomagają zwierzęciu między innymi dbać o prawidłową higienę jamy ustnej. W licznych publikacjach podkreśla się znaczenie karmy mokrej, jednak sucha karma dla psa również powinna zostać wprowadzona do codziennego menu. Jakie są zalety suchej karmy dla psa?

Lekkostrawna i smaczna

Sucha karma dla psa jest przede wszystkim lekkostrawna – wystarczy tylko zadbać o to, aby zwierzę wypijało do posiłku odpowiednią ilość wody. Dobrej jakości suche karmy dla psów pozbawione są sztucznych wypełniaczy, które nie wnoszą nic szczególnego do organizmu zwierzęcia, a nawet mogą zaszkodzić w niektórych przypadkach. Sucha karma dla psa jest powszechnie dostępna w sklepach, stąd mamy bardzo szeroki wybór różnego rodzaju produktów. Nawet, jeśli nasz pies nie darzy sympatią konkretnego rodzaju karmy, możemy spokojnie zaproponować mu inną. Warto tutaj zaznaczyć, że sucha karma dla psa jest znacznie tańsza, niż mokra. Oczywiście nie oznacza to, że mokra karma powinna zostać w całości wyeliminowana na rzecz suchej. Warto jednak zachować zdrowe proporcje, co pozwoli nie tylko odpowiednio odżywiać psa, ale i znacznie zaoszczędzić. Zalety jedzenia suchej karmy podkreśla wielu lekarzy weterynarii. To właśnie z nim powinna zostać szczegółowo ustalona dieta każdego zwierzęcia. Psy, ze względu na rasę, wiek czy przebyte choroby mogą mieć różne potrzeby żywieniowe.

Jak wybrać suchą karmę?

Przy wyborze suchej karmy dla psa należy kierować się przede wszystkim jej składem. Nie łudźmy się – często karmy znanych producentów, a tym samym znacznie droższe od pozostałych, niekoniecznie mają dobry skład. Możemy postawić na ekologiczne karmy lub takie, które w swoim składzie zawierają jak najwięcej białka i dobroczynnych tłuszczów. Przyda się też dawka węglowodanów, jednak niezbyt duża. Odrzućmy karmy, w których składzie przeważają zboża i inne źródła węglowodanów. Na sklepowych półkach można znaleźć wiele dobrej jakości karm suchych dla psów, w dodatku w doskonałych cenach. Jeśli jednak w naszym lokalnym sklepie zoologicznym nie znajdziemy nic ciekawego, możemy sięgnąć po zasoby sklepów internetowych. Są one zazwyczaj doskonale wyposażone, a co więcej możemy zamówić zapas karmy na dłuższy czas. Na początku jednak warto wybierać mniejsze saszetki, szczególnie w przypadku szczeniąt. Chodzi o to, że pies może upodobać sobie daną karmę i nie chcieć tym samym jeść już więcej innych suchych karm. Wszystko zależy więc od gustu pupila.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here