zmarszczki wokół ust
fot. pexels.com

Zmarszczki przysparzają wielu kobiet zmartwień oraz kompleksów. Panie, które nie mogą się pogodzić z biegiem lat szukają różnych sposobów na to, by zredukować widoczność zmarszczek oraz poprawić wygląd swojej skóry. Jednym z miejsc, w których trudno zadbać o to, by zmarszczki nie rzucały się w oczy jest okolica wokół ust.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/co-stosowac-na-zmarszczki-wokol-ust/

Zmarszczki palacza

Nazywa się nimi zmarszczki, które znajdują się nad górną wargą i mają kształt pionowych bruzd. Mogą się pojawić bardzo wcześnie, bo nawet przy 25 roku życia! Nazywa się je potocznie również kodem kreskowym, ponieważ ich kształt przywodzi na myśl kształt kodu kreskowego.

Zmarszczki palacza niestety bardzo mocno postarzają, a mogą się pojawić nie tylko u osób, które są palaczami, ale również w wyniku procesu starzenia się skóry. Bardzo ważnym jest to by im zapobiegać, gdyż z pielęgnacją w późniejszym stadium ich rozwoju może być różnie.

Jak powstają zmarszczki w okolicy ust?

Zmarszczki palacza nie biorą się tylko od palenia papierosów, ale i również od tej czynności. Przez charakterystyczne ułożenie ust w trakcie zaciągania się papierosem nasze mięśnie mimiczne są często naciąganie, a skóra w tym rejonie zaczyna wiotczeć. Mogą się pojawić również w wyniku częstego picia z butelki lub przez słomkę, a także przez żucie gumy czy układanie ust w charakterystyczny dzióbek.

Do dodatkowych czynników zalicza się nadmierne opalanie, a także stosowanie nieodpowiednich kosmetyków lub w ogóle ich nie stosowanie oraz nieodpowiednią dietę. Nie sposób jest uniknąć zmarszczek palacza, ale można im zapobiegać i spowalniać ich pogłębianie.

Możesz wypróbować sprawdzone ćwiczenia, które zwiększą produkcję kolagenu, takie jak zaciskanie ust, głośne wymawianie samogłosek, wysuwanie szczęki oraz składanie ust w dzióbek.  Wykonuj te ćwiczenia regularnie. Możesz również przeprowadzać masaż na zmarszczki – kreślić kółka, oklepywać okolice ust i ponownie kreślić kółka.

Przeczytaj też:http://ekolia.pl/jak-depilowac-wloski-na-twarzy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here