Dlaczego warto uprawiać sport?

Każdemu człowiekowi przez całe życie towarzyszą emocje. Radość, strach, smutek, gniew i inne. Nie można się od nich odciąć. Poszukujemy ich, są one nam potrzebne. Czasami pomagają, innym razem przeszkadzają. A gdzie możemy przeżyć różne emocje? Uprawiając sport. I to jest najlepszy powód, dlaczego warto uprawiać sport. Jest ich jednak znacznie więcej i poniżej postaram się przedstawić ważniejsze z nich.
To, co powoduje, że się rozwijamy i chcemy być coraz lepsi to rywalizacja. W sporcie jest ona obecna praktycznie w każdym elemencie. To właśnie ona powoduje, że chcemy się doskonalić. Poprzez sport uczymy się rywalizacji. Chcemy za wszelką cenę pokonać przeciwnika. Walcząc o zwycięstwo czujemy, że nigdy nic nie dostaniemy za darmo, ale trzeba o to walczyć. Porażka powoduje, że trenujemy więcej, intensywniej, a wszystko po co, żeby nie zaznać znów tego upokarzającego uczucia. W życiu jest dokładnie tak samo jak w sporcie, musimy o wszystko rywalizować, a porażka bardzo boli.
Sport to zdrowie, brzmi to jak błahostka, ale to prawda. Jeśli mieliśmy ciężki dzień w pracy i chcemy się wyżyć, to sport jest świetną do tego okazją. Danie sobie wycisku podczas biegania, czy na siłowni pomoże nam pozbyć się negatywnych emocji. Zaczną wydzielać się endorfiny, które są źródłem szczęścia i dobrego samopoczucia. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że sport pomaga naszej psychice. Ponadto ruch sprzyja odpowiedniemu krążeniu krwi. Dodatkowo dzięki zajęciom sportowym możemy uzyskać sylwetkę, o której marzymy. Oczywiście nie można powiedzieć, że sport to zdrowie w momencie kiedy odnosimy kontuzje, jednak jest to ryzyko, którego nie można się pozbyć.
Warto uprawiać sport, ponieważ może stać się on naszym, hobby, pasją, a nawet formą zarobku. Jeśli okaże się, że jesteśmy w czymś na prawdę dobrzy i zauważymy to odpowiednio wcześnie, możemy zrobić karierę np. jako piłkarz, koszykarz, siatkarz itd. Wyobraź sobie, że zarabiasz za to, że robisz coś co kochasz robić. Tak właśnie możesz żyć, zostając sportowcem. Jednak nie trzeba zarabiać na sporcie, żeby mógł stać się pasją.
Kolejnym powodem dlaczego warto uprawiać sport jest jego różnorodność. Istnieje tak dużo gier zespołowych, dyscyplin i odmian, że każdy znajdzie coś dla siebie. W sporcie swoje miejsce może znaleźć mały, duży, gruby, chudy, biedny, bogaty. Przykładowo, gdy wychodzisz na boisko, nie liczy się to ile zarabiasz, jak wyglądasz i kim jesteś, ale to jak potrafisz grać. Sport może uprawiać każdy i nigdy nie jest za późno, żeby się za to zabrać.
Sport warto uprawiać również po to, żeby nauczyć się umiejętności współpracy. Istnieje wiele gier zespołowych, w której jest ona konieczna do osiągnięcia sukcesu. Ponadto jest to namiastka pracy w zespole, z którą możemy się spotkać np. w pracy. Warto wspomnieć, że powodem determinującym wartość sportu jest już sam fakt spotykania się z ludźmi. To też wpływa na naszą umiejętność zdobywania nowych kontaktów i współpracy.
Istnieje wiele innych powodów, dla których warto uprawiać sport. Dla każdego są one kwestią indywidualną. W zależności od osoby możemy się spotkać z inną motywacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here