MARTINI

Martini jest wszystkim dobrze znany, przynajmniej z nazwy. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą serii filmów z agentem 0,07. Jakie jest idealne Martini? To pytanie osobiste, ale powszechnie uważa się, że pierwotnie Martini było drinkiem przyrządzonym z równych ilości ginu lub wermutu. Proporcje Martini zmieniały się z biegiem czasu, głównie ze względu na smak. Jeśli jednak widzisz kieliszek, który wygląda jak odwrócony stożek wypełniony jasnym płynem z oliwką, to jest to Martini. Oto pięć interesujących faktów na temat Martini.

1. Nie słuchaj rad Jamesa Bonda na temat Martini

Bond – James Bond może i lubił swoje Martini wstrząśnięte. Jednak zdecydowana większość barmanów ostrzegła go przed tą taktyką. Wstrząsanie może prowadzić do nadmiernego rozcieńczenia i drobnych kawałków lodu w drinku. Mieszanie daje gładkiego, dobrze zbalansowanego drinka.

2. Nikt nie wie, skąd właściwie wzięło się Martini.

Początki Martini są niejasne, podobnie jak w przypadku wielu klasycznych koktajli. Niektórzy twierdzą, że zostało wynalezione w Martinez, w Kalifornii. Inni sugerują, że jego nazwa pochodzi od włoskiej marki wermutu. Jeszcze inni uważają, że pochodzi od barmanów z Nowego Jorku lub San Francisco. Prawdy nigdy się nie dowiemy. Prawdopodobnie koktajl powstał po raz pierwszy, gdy barmani odkryli, że gin, wermut i wódka dobrze się ze sobą komponują. Choć nie znamy twórcy Martini, to Harry’emu Craddockowi, autorowi Savoy Cocktail Book, można przypisać zasługi w popularyzacji tego drinka. W latach 30. ubiegłego wieku zapisał on w swojej książce przepis na Dry Martini. Reszta jest już historią.

3. Pierwszy był kieliszek

Ten fakt Martini może być najbardziej zaskakujący ze wszystkich faktów Martini. Martini jest nieodłącznie związane z kieliszkiem… ale kieliszek Martini był pierwotnie używany do innych napojów, a zyskał rozgłos podczas amerykańskiej prohibicji. Wielu barmanów serwuje martini w szklankach Nick & Nora, co może być mylące.

4. Istnieje wiele tradycyjnych przystawek do Martini

Którą oliwkę wolisz? Obie mogą być używane jako tradycyjne dodatki do Martini. Zalecamy, aby przed podjęciem decyzji rozważyć profile smakowe ginu, wermutu i oliwki. Gibson może być również zamówiony z marynowaną cebulką.

5. Gin jest oryginalnym alkoholem i najlepszym wyborem do Martini

Martini z wódką można teraz zamówić tak często, jak Martini z ginem, ale jeśli Twoje preferencje są dla bardziej tradycyjnego napoju, gin będzie działać dobrze. Gin jest oryginalnym duchem koktajlu. Dostępnych jest tak wiele pysznych i wyjątkowej jakości ginów, że jest to świetny czas na odkrywanie tego botanicznego ducha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here