wieczór panieński

Jednym z ważniejszych wydarzeń dla każdej Pani Młodej jest wieczór panieński. To bowiem ostatnia, wręcz symboliczna chwila, kiedy może spotkać się z przyjaciółkami i oderwać od natłoku spraw związanych z organizacją przyjęcia weselnego. Aby jednak stała się wydarzeniem na długo zapadającym w pamięć, potrzebuje specjalnej oprawy.

Skąd się wzięła tradycja świętowania wieczoru panieńskiego?

Jeszcze do niedawna, wieczór panieński był organizowany na dzień przed zaślubinami. Był hucznie obchodzony przez osoby, które były zaproszone jako goście weselni. Dziś sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ imprezę przygotowuje się zwykle z większym wyprzedzeniem, średnio na 2-3 tygodnie przed ślubem.

Organizacja wieczoru panieńskiego zazwyczaj spada na osobę z najbliższego kręgu Panny Młodej. Najczęściej jest to świadkowa (czyli siostra, kuzynka lub przyjaciółka), która wraz z pomocą koleżanek przygotowuje cały harmonogram imprezy, oczywiście pod niewiedzą samej zainteresowanej, czyli Panny Młodej. Wszystko po to, aby ten wieczór był dla niej wyjątkowy i przepełniony rozmaitymi niespodziankami.

Pomysł na wieczór panieński, czyli na jakie propozycje możesz się zdecydować?

Jedyny i niezapomniany – taki właśnie powinien być idealny wieczór panieński. I nie ma większego znaczenia, czy Pani Młoda preferuje klimatyczną i spokojną zabawę w domu, czy w dyskotece – do białego rana. Możliwych wariantów na zorganizowanie pamiętnego przyjęcia jest wiele. A jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia organizatorki/ek. W sytuacji, gdy wybór padnie na imprezę w klubie, rzeczą najważniejszą jest, aby wcześniej zarezerwować lożę. Wtedy będzie pewność, że w każdej chwili można udać się na chwilę odpoczynku, uroczystego drinka czy pamiątkowe zdjęcia, bez konieczności wypatrywania jakiegokolwiek wolnego stolika.

Alternatywnym miejscem na organizację niezapomnianego wieczoru panieńskiego może być wynajem sali. Wówczas przyjęcie nabierze kameralnej odsłony, ponieważ będzie zarezerwowana wyłącznie dla najbliższych osób.

A może wieczór panieński w SPA? Takie rozwiązanie oferuje coraz więcej hoteli i pensjonatów turystycznych.

Pamiętaj o dekoracjach!

Każda impreza nabierze wyjątkowego klimatu, jeśli będą jej towarzyszyły odpowiednio dopasowane ozdoby. Nie inaczej jest w przypadku organizacji wieczoru panieńskiego. Kolorowe balony „Bride to be” lub „She said Yes”, specjalnie szarfy oraz elementy ubioru w postaci welonu, szalu z piór boa, wianków lub opasek na głowę są mile widziane. Podobnie jak liczne gry, które wprowadzą nie tylko szczyptę pikanterii, ale również zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here