Grenlandia

Grenlandia to największa wyspa na świecie, a jej większą część skuwa wieczny lód. To miejsce kryje swoje uroki przed turystami – nie jest łatwo tutaj dotrzeć, jednak wyprawa zdecydowanie jest tego warta. Ta zimowa egzotyka zaskoczy nas.. no właśnie wyjątkową egzotyką pod kątem mieszkańców i zwyczajów, absolutnie niesamowitym krajobrazem, a także wyjątkowymi warunkami atmosferycznymi

Ogólne informacje o Grenlandii

Co warto wiedzieć o Grenlandii? Przede wszystkim jest to terytorium Danii, jednak ma swoją autonomię. Używany jest tutaj język grenlandzki, jednak spora część mieszkańców zna także duński, a nieliczni dodatkowo angielski.  Na całej wyspie mieszka zaledwie nieco ponad 50 tysięcy mieszkańców, zaś zdecydowaną większość z nich stanowią Inuici. Nazwa wyspy „zielony kraj” jest nieco myląca i w zasadzie są dwie teorie jej pochodzenia. Jedna głosi, że nazwa miała zachęcać mieszkańców do zasiedlenia się tam. Druga z kolei raczej odnosi się do tego, że przybywając wiosną na Grenlandię, widzi się pas lodu oraz miejsca zielone, co stanowi wyjątkowy kontrast.

6 powodów, aby jechać do Grenlandii:

Czemu jednak zasadniczo warto jechać do Grenlandii? Poniżej zostaną przedstawione najważniejsze ciekawostki i powody, aby jechać na Grenlandię.

1) krystalicznie czyste powietrze

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że Grenlandia posiada absolutnie, naprawdę bardzo wyjątkowo czyste powietrze, które nie występuje prawie nigdzie na świecie. Oddychanie nim oraz spoglądanie na świat nie poprzez zasłonę smogu naprawdę jest niesamowitym przeżyciem.

2) białe noce

Przez dokładnie pół roku, nad tą krainą prawie nie zachodzi słońce. Jest to na pewno ciekawe doświadczenie.

3) podróż zaprzęgiem

Psy stanowią nieodzowny element kultury Grenlandii. Podróż tam to w zasadzie jedna z nielicznych okazji na przejażdżkę wyjątkowym psim zaprzęgiem!

4) cofnięcie się w czasie

Warto jeszcze dodać, że Grenlandia to jedno z tych miejsc na ziemi, w których czas jakby trochę się zatrzymał. Nie tylko chodzi o to, że tu nie ma wcale takiego pośpiechu, pędu za nie wiadomo czym. Dodatkowo mieszkańcy Grenlandii często także wierni są dawnemu stylowi życia. Małe wioski, kolorowe domki wdzięcznie odcinające się od chłodnej zieleni sprawiają wręcz magiczne wrażenie.

5) polarne safari

To na pewno jest przygoda! Na Grenlandii przez cały rok dozwolone jest polowanie na woła piżmowego. Jednak safari może nie skupiać się na polowaniu, lecz właśnie na podziwianiu piękna przyrody oraz gatunków zwierząt, jakie żyją na Grenlandii. Warto tu bowiem podkreślić, że ta kraina, która pozornie nie posiada za wiele zieleni, żyznej ziemi itp., może ciągle poszczycić się wyjątkowymi gatunkami zwierząt, które przystosowały się do tej mroźnej krainy. Spotkamy tu renifery, lemingi, niedźwiedzie polarne, wilki, foki, narwale.

6) lodowiec w zasięgu ręki

Trzask łamiącego się lodowca, ogrom lodowej przestrzeni to bez wątpienia wyjątkowe przeżycia. A słynie z tego właśnie Sermeq Kujalleq  – lodowiec, który poprzez swoje nieustanne ruchy, co chwilę wydaje z siebie wyjątkowe, groźne odgłosy. Oczywiście jak najbardziej możliwy jest rejs dookoła takiego lodowca. Grenlandia z biurem podróży zapewni moc atrakcji!

Grenlandia ciekawostki

Grenlandia – ciekawostki – co jeszcze warto wiedzieć o Grenlandii? Jadąc tam, na pewno będziemy mogli zapoznać się z wyjątkową grenlandzką kuchnią, opartą przede wszystkim na daniach z ryb oraz wyjątkową muzyką, a także zwyczajami ludowymi, które są u nas niespotykane. Co więcej, będziemy mogli tam również odczuć magię nocy w igloo. Warto jednak zobaczyć ten kraj z profesjonalistami z biura podróży.

Wyprawa na Grenlandię

Przede wszystkim warto podkreślić, że Grenlandia ciągle jest dość mało dostępnym terytorium – nie jest wcale tutaj tak łatwo się dostać. Co więcej – jadąc samemu, zmarnujemy naprawdę wiele czasu na organizację poszczególnych atrakcji. To zdecydowanie nie jest kraj, do którego dotarła turystyka i organizacja lotu nad pustynią lodową czy też rejsu dookoła lodowca jest trudne logistycznie i finansowo.

Tymczasem jadąc z biurem podróży mamy gwarancję stuprocentowej satysfakcji z wyjazdu oraz pełnego bezpieczeństwa i wykorzystania czasu w tym niesamowitym miejscu. Warto zatem zdecydowanie zdać się na profesjonalne biuro podróży, z którym przeżyjemy niesamowitą,  przygodę, którą będziemy mogli się pochwalić.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNiezwykłe fotele do salonów
Następny artykułFotele dla biura

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here