dieta pudelkowa

Catering dietetyczny, nazywany także dietą pudełkową, cateringiem na dowóz staje się w naszym kraju coraz bardziej popularny. Dzieje się tak, ponieważ coraz większa liczba osób ma świadomość, że nasza dieta powinna być doskonale zbilansowana, pełnowartościowa, a nasze żywienie powinno być racjonalne, pozbawione przesady i łakomstwa. Dzięki dobrze dobranej diecie nasze samopoczucie i zdrowie ulegną widocznej poprawie. Jednak jak wybrać odpowiedni dla nas catering dietetyczny?

Czego potrzebujesz?

Bardzo ważne podczas wyboru diety pudełkowej jest określenie, czego oczekujesz od posiłków. W tym wypadku warto skorzystać z serwisu dietly.pl, który pokaże wszystkie dostępne firmy cateringowe w Twojej okolicy, a następnie przeanalizować od deski do deski rodzaje diet zamieszczone w ich ofertach. Jeśli to nie zda egzaminu i nadal nie uda Ci się zawęzić swoich potrzeb, warto wtedy skontaktować się z dietetykiem jednej z firm. Czasem może on się okazać niezbędny, ponieważ to właśnie dietetyk wylicza zapotrzebowanie konkretnego organizmu na różne produkty, może poinformować o ewentualnych alergiach pokarmowych, a nawet nakierować Cię na specjalną dietę ułożoną z myślą o alergikach.

Kaloryczność, czyli ile energii dziennie zużywasz?

Każda firma cateringowa oferująca różnego rodzaje diety daje możliwość wyboru jej kaloryczności. Najczęściej dostępne kaloryczności to: 1200 kcal (dla osób o niskim zapotrzebowaniu energetycznym o niskim poziomie aktywności), 1500 kcal (dla osób, które aktywnie spędzają czas i chcą schudnąć), 1800 kcal (dla osób dbających o swoje zdrowie i chcących utrzymać swoje kilogramy), 2000 kcal (dla osób chcących stopniowo ograniczać kaloryczność swoich posiłków), 2500 kcal (dla sportowców o wysokich wymaganiach energetycznych) oraz 3000 kcal (dla wyczynowców). Dobór najwłaściwszej zależy do wielu czynników – czy zamierzasz schudnąć lub nabrać masy, czy jesteś sportowcem, czy chcesz utrzymać aktualną wagę a przy tym zdrowo się odżywiać, czy chcesz nabrać masy przed planowaną ciążą, czy wykonujesz pracę fizyczną czy umysłową. Powyższe czynniki trzeba bardzo skrupulatnie przeanalizować, a każda jedna odpowiedź przybliży Cię do odpowiedniego wyboru.

Na koniec kilka cennych porad

Kaloryczność

Wszystkie firmy cateringowe posiadają różnorodną ofertę, gdyż chcą, aby każdy znalazł coś dla siebie. Wychodzą naprzeciw zmianom środowiskowym, typowym potrzebom klientów oraz tym niestandardowym. Warto na początek nie zrażać się i po jednej próbie nie rezygnować całkowicie z diety pudełkowej. Jeśli zamówisz zbyt mały zestaw, który nie zaspokoi Twoich potrzeb żywieniowych popraw to przy następnym zamówieniu. Pamiętaj, że nie możesz czuć głodu, nawet podczas programu redukcyjnego. Jeśli zdecydowałeś się na droższy catering dietetyczny, który nadszarpnął Twoim portfelem, następnym razem możesz skorzystać z usług tańszej firmy. Jeśli zamówiona dieta pudełkowa w ogóle Ci nie smakowała – nie zrażaj się, każdy ma inny gust i zawsze możesz zamówić catering pudełkowy w innej firmie. Najważniejsze, byś jadł smacznie, zdrowo, byś nie był głodny i aby Twój portfel zbytnio na tym nie ucierpiał!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here