Traktorki do trawy

Traktorki ogrodowe to nie tylko efektownie wyglądające pojazdy. Ich możliwości są przeogromne – nie bez przyczyny określane są wszechstronnymi. Niewątpliwie ich ważną rolą jest zazwyczaj koszenie trawy (tutaj sprawdza się traktorek kosiarka z koszykiem). Mogą być one również wykorzystywane zarówno w ogrodzie, jak i w sadzie (tzw. traktorki sadownicze) lub do prac porządkowych. Co więcej, urządzenia takie jak mini traktorki są zazwyczaj niezwykle odporne, a części wymienne – zarówno nowe, jak i używane – są łatwo dostępne. Z tego właśnie powodu zakup miniciągnika ogrodowego z pewnością nie będzie chybiony. Z pewnością będzie to dla wielu bardzo przydatna maszyna.

Czym są traktorki do trawy?

Kosiarka traktorek niezwykle bardzo często jest mylona z pozostałymi kosiarkami samojezdnymi. Zwłaszcza dotyczy to riderów. Z zewnątrz wyglądają one dosyć podobnie –  mają przecież cztery koła oraz siedzenie, na którym można usiąść. Rozbieżności dotyczą natomiast ich formy, zwłaszcza umieszczenia ostrzy. Otóż w riderach system ostrzy jest zlokalizowany przed maszyną. Kosiarki do trawy traktorki ostrza postawione mają pod urządzeniem, a zatem różnice są nieznaczne.

Jakie wykorzystanie mają traktorki do trawy?

Traktorki do trawy mogą być wykorzystywane nie tylko w czasie letnim, a ich możliwości nie ograniczają się jedynie do koszenia trawy. Kosiarki traktorki do trawy z dobrym napędem mogą zmienić niewielki ciągnik rolniczy do prac ogrodowych. Mnóstwo możliwości zapewnia kolejny osprzęt traktorków, który pozwoli przerobić traktorek w odśnieżarkę, siewnik, wertykulator lub maszynę z dużym walcem. Do traktorka można również doczepić ogromną przyczepę lub zbieracz do trawy, śmieci oraz pozostałych odpadów.

Kosiarka traktorek z wysokim wysypem trawy

Poszczególne traktorki do trawy są zaopatrzone w niezwykle wygodne rozwiązanie ogromnego wysypu trawy z pojemnika. Pozwoli to przede wszystkim rozsypać wykoszoną trawę wprost na wysoką przyczepę bez potrzeby angażowania pracy fizycznej. Duży wysyp działający w pełni mechanicznie pozwoli nadgonić pracę oraz sprawia, że czynności ogrodowe są prawdziwą frajdą.

Systemy zbierania oraz mielenia skoszonej trawy

Przed zakupem traktorka ogrodowego nie zapomnij zwrócić uwagi na system przechowywania trawy. Wytwórcy proponują rodzaje zaopatrzone w pojemniki na wykoszoną trawę, jak również niezwykle rozwinięte narzędzia, które mielą oraz rozdrabniają zebrane elementy murawy. Dostępne są również traktorki pozbawione śmietnika gromadzącego, które wyrzucają skoszone odpady na trawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here