usta
fot.: pexels.com

Marzeniem wielu kobiet są pełne i duże usta. Aby uzyskać taki efekt, czasem wcale nie są potrzebne zabiegi medycyny estetycznej. Wystarczy, że pomaluje się usta kredką, która nada im regularny kształt.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/kredka-do-ust-jak-wybrac-i-jak-uzywac/

Jak powiększyć usta kredką?

Najważniejszą zasadą powiększania ust kredką jest to, aby malować je jasnymi kolorami. Konturowanie ust warto wykonywać za pośrednictwem takich kolorów jak: koralowy, jasny róż, beż, brzoskwinia i wiele innych. Następnie, zaleca się rozświetlenie ust. W tym celu przydatny będzie błyszczyk, który nałoży się po konturowaniu i pomalowaniu ust pomadką. Pozwoli to na uwypuklenie warg.

Ponadto, w celu uzyskania efektu naturalnego powiększenia ust, przy jednoczesnym utrwaleniu koloru na ustach, wiele kobiet decyduje się na pomalowanie całych warg konturówką. Aby usta wydawały się pełniejsze, należy obrysować wargi kredką, następnie usta, a na koniec powinno się nałożyć pomadkę. Wygląda to niezwykle naturalnie, gdyż linia konturówki i pomadki nie odcina się od siebie.

Błędy popełniane przy malowaniu ust kredką

Aby jednak makijaż przyniósł oczekiwane efekty, należy unikać najpopularniejszych błędów popełnianych podczas konturowania ust. Jednym z błędów jest zbyt duży obrys ust, kiedy to kobiety wychodzą poza wargi nawet kilka milimetrów. Ponadto, wiele pań bardziej podkreśla górną wargę, która znacznie odcina się od dolnej.

Popularnym błędem jest również nieodpowiedni dobór koloru konturówki. Zbyt ciemna lub zbyt jasna, a do tego różniąca się o kilka tonów od pomadki niestety nie wygląda za dobrze. Zalecane jest również to, aby zachowywać odpowiednią estetykę. Istotne jest także to, czy malowane usta nie są spierzchnięte lub wyschnięte. Pomadki na takich ustach wyglądają nieestetycznie.

Warto pamiętać, że wygląd ust uzależniony jest nie tylko od stosowanych produktów do makijażu, ale również takich kosmetyków jak np. peelingi.

Przeczytaj też: http://e-makijaz.pl/dlaczego-wypadaja-wlosy-i-jak-temu-zapobiec/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here