Numer jeden wśród klocków

0
1771

Czasy się zmieniają i obecnie, jeśli mowa o zabawkach, jest ich do wyboru tyle, że często ani my, ani nasze dzieci nie mogą się zdecydować. Nic w tym dziwnego – ogromny wybór to nie zawsze dobre rozwiązanie. Na rynku są jednak takie produkty, które będą ponadczasowe. Mowa tutaj oczywiście o klockach. Dziś chcieliśmy opowiedzieć o tych trochę podrasowanych, czyli klockach magnetycznych.

Zalety klocków magnetycznych

Klocki magnetyczne są wspaniałym rozwiązaniem dla dzieci w wieku już od ósmego miesiąca życia. Oczywiście, musimy uważać – nie każde z nich będą odpowiednie dla takich maluchów! Nie musimy się jednak martwić – na opakowaniu na pewno znajdziemy informację, dla dzieci w jakim wieku zabawka będzie odpowiednia.

Klocki magnetyczne rozwijają wyobraźnię – także tę przestrzenną! Są świetną zabawą także dla rodziców. Dzięki tej zabawce, dziecko może budować, tworzyć rozmaite kształty. Jest to zabawka, przy której zabawa nie ma końca!

Co więcej – klocki magnetyczne mają zastosowanie terapeutyczne. Dzieciaki budując różne figury wyciszają się i skupiają uwagę tylko na tym konkretnym zadaniu. Nawet takie maluchy czasem muszą odrobinę oczyścić myśli. Pewnie każdy zdaje sobie sprawę, jak wiele dzieje się w tych małych głowach. Należy to uszanować!

Dlaczego warto zainwestować w klocki magnetyczne?

Odpowiedź jest prosta. Rozwijają wyobraźnię, kreatywność oraz zdolności manualne. Dziecko bawiąc się czuje, że ma na coś wpływ – odkrywając różne kształty również błyskawicznie się uczy. Klocki magnetyczne są również używane w nauczaniu matematyki i fizyki – dzieci już od najmłodszych lat będą w stanie nazwać poszczególne figury geometryczne.

Wiemy, jak ważna jest zabawa rodzica z dzieckiem. Klocki magnetyczne są również atrakcyjne dla dorosłych. W każdym z nas kryje się dziecko. Nie ma co udawać – dziecięce zabawki często sprawiają i nam wiele radości. Jeśli nie więcej, niż naszym dzieciom!

Zabawa i rozwój

Klocki magnetyczne są ciekawym rozwiązaniem. Dają dużo frajdy, a także znacząco wpływają na rozwój naszego dziecka. To właśnie w takie zabawki powinniśmy inwestować! Pamiętajmy, że nie musimy ograniczać się wyłącznie do geometrycznych figur. Za pomocą tych klocków możemy budować samoloty, samochody, domki i różne, inne budowle. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Sprawdźcie, na jaki pomysł wpadnie Wasza pociecha. Z pewnością będziecie pozytywnie zaskoczeni. Rozbudzajmy dziecięcą kreatywność – jest to cecha, która bardzo przydaje się w dorosłym życiu! A przecież chcemy dla naszych dzieci tego, co najlepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here