Jak przytyć w zdrowy sposób?

Z okładek czasopism i magazynów dla kobiet spoglądają na nas zazwyczaj wychudzone modelki lub znane aktorki, które na potrzeby sesji zdjęciowej graficy komputerowi odchudzili w specjalnych programach. Oglądając te magazyny, sesje zdjęciowe w pięknych plenerach, ubrania w rozmiarze trzydzieści sześć same chcemy tak wyglądać. Co więc robimy?
Ograniczamy jedzenie, głodzimy się, przez co nie tylko tracimy wagę, ale także zdrowie i dobre samopoczucie. Utrata wagi jest dla nas tak ważna, że zaniedbujemy swoje zdrowie, nie zwracamy uwagi na wypadające włosy, na podkrążone oczy, na nerwowość i złe samopoczucie. Pojawiają się kłopoty ze spaniem, wymioty i na przykład drżenie rąk. To straszne do czego możemy sami doprowadzić swój organizm tylko dlatego, że chcemy wyglądać jak osoby z kolorowych magazynów, chociaż one same wcale tak nie wyglądają.
Na szczęście w pewnym momencie przychodzi opamiętanie i wiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn zaczyna zadawać sobie pytanie jak przytyć w zrównoważony sposób, aby nie roztyć się i zachować zdrowie. Oto kilka sprawdzonych rad dotyczących tego jak przytyć łagodnie a skutecznie.
Po pierwsze będzie to naturalnie zmiana nawyków żywieniowych. Jeśli chcieliśmy schudnąć – jedliśmy mało i tylko wtedy, kiedy czuliśmy ssanie w żołądku. Aby powrócić do normalnej wagi ciała, musimy ustabilizować godziny przyjmowania posiłków. Najbardziej optymalnie będzie spożywać je pięć razy dziennie w niewielkich ilościach. Powinny to być trzy duże posiłki i dwie przekąski w ciągu dnia. Kiedy już ustalimy sobie ilość posiłków musimy zdecydować się na konkretne godziny ich przyjmowania. Śniadanie najlepiej zjeść mniej więcej do godziny od przebudzenia się. Kolację nie później niż o dwudziestej. Obiad więc zjedzmy między dwunastą trzydzieści a drugą. Przekąski możemy zjeść w dowolnej chwili, wtedy, kiedy poczujemy głód między głównymi posiłkami.
Po drugie – jakość posiłków. Dobrze, jeśli będziemy sprawdzać kaloryczność przyjmowanych posiłków i ich zbilansowanie. Nie jedzmy tylko odtłuszczonych potraw, tłuszcz jest przecież potrzebny do prawidłowego wchłaniania witamin. W Internecie znajdziemy wiele sprawdzonych jadłospisów, dzięki którym uda się nam przytyć w zdrowy sposób.
Po trzecie- ruch! Pomimo tego, ze chcemy przytyć a ćwiczenia kojarzą się nam raczej z odchudzaniem, nie możemy rezygnować ze sportu! Wybierajmy się na spacery, wykonajmy kilka przysiadów w domu, poskaczmy na skakance lub wyciągnijmy rower z garażu. Odrobina ruchu każdego dnia to świetna sprawa i dzięki temu nasze ciało będzie przybierało naturalnie na wadze bez obrastania w tłustą oponkę!
O tym jak przytyć możemy także porozmawiać z dietetykiem. On na pewno powie nam jakich potraw należy unikać, a na jakich zbudować nasz jadłospis. Starajmy się także zrobić zakupy z góry na cały tydzień, aby nie poddać się impulsowym zakupom w ciągu dnia, kiedy złapie nas głód i najchętniej zjedlibyśmy całą czekoladę na raz.
O tym jak przytyć znajdziemy też wiele wpisów na blogach internetowych, warto przejrzeć te pozycje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here