kaftaniki niemowlęce

Ekwipunek niemowlaka to bardzo ważna część wyposażenia. Każdy z opiekunów, spodziewając się nowego członka rodziny, powinien zatroszczyć się o odpowiednio przygotowana garderobę. Wśród najbardziej przydatnych akcesoriów znajdują się śpioszki, pajacyki, body, kaftanik niemowlęcy, getry, rajstopy, skarpetki, czapeczki i wiele innych.

Jak wybrać kaftaniki niemowlęce? Czym kierować się podczas zakupu? Jakie cechy i zalety wyjawia użytkowanie tego rodzaju przedmiotów?

Kaftanik dla niemowlaka to nic innego jak podkoszulek, zakładany bezpośrednio na gołe ciało. Posiada on specjalny system zapięć, ułatwiający zdejmowanie ciuszka oraz przebieranie bobasa. Cecha charakterystyczną ubranka jest klapa zapinana z boku koszuli. Tak nakładany materiał wyglądem przypomina standardowy kaftan. Taka konstrukcja ułatwia zakładanie i zdejmowanie nawet w niewygodnej dla rodzica pozycji samego siebie i dziecka. Dzisiejszy rynek odzieżowy daje możliwość wyboru rożnego rodzaju kaftaników. Ich główną różnicą jest materiał wykonania oraz system zapięć.

Jak wybrać kaftaniki niemowlęce? Czym kierować się podczas zakupu?

Głównym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę kupując tego rodzaju element garderoby jest materiał wykonania. Powinien on przede wszystkim być bezpieczny, przyjemny w dotyku oraz wykonany z tworzyw wysokiej jakości. Wśród najbardziej zalecanych znajdują się ubranka wykonane z bawełny. Strój taki spełnia wiele potrzeb i oczekiwań dziecka – jest przewiewny, nie zatrzymuje nadmiernego ciepła, jest przyjemny w dotyku.

Kolejną ważną cechą jest rozmiar ubranka. Ten parametr gwarantuje prawidłowe ułożenia na ciele bobasa. Zbyt mały kaftanik może ograniczać ruchy niemowlaka, cisnąć go i powodować odgniecenia. Za duży strój będzie się przesuwał i denerwowała zarówno dziecko, jak i rodzica.

Kaftaniki dla noworodka 56 powinny również spełniać oczekiwania opiekuna. To właśnie rodzic powinien określić najwygodniejszy dla niego sposób zakładania go i zdejmowania. Jedni rodzice wolą ubranka wiązane, jeszcze inni zapinane na odpowiednio zamontowane zaczepy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here