piosenki z bajek

Jeżeli Twoje dziecko uczy się grać na instrumencie muzycznym, na przykład na pianinie z pewnością zastanawiasz się, jakiego rodzaju repertuar mógłby zachęcić je do ćwiczeń i stać się źródłem muzycznych inspiracji. Szkoły muzyczne mają swój wybrany zakres polecanego repertuaru, ale wrażliwość muzyczna dzieci nie zawsze się z nim zgadza. Czy aranżacje znanych piosenek z bajek, są dobrym rozwiązaniem dla młodych muzyków? Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to koniecznie czytaj dalej!

Piosenki z bajek, które znają i kochają wszystkie dzieci

Na piosenkach z filmów Disneya wychowały się całe pokolenia. Wrażliwi na piękno, młodzi muzycy na pewno znają wiele przebojów ze swoich ulubionych produkcji. Ze względu na to właśnie poczucie bliskości i sentymentu, piosenki z bajek w odpowiednich aranżacjach nutowych dla początkujących, mogą stać się nieocenioną pomocą dydaktyczną przy nauce gry na instrumencie. Żadna etiuda czy sonata, nie wzbudzają tylu emocji, co ukochana piosenka syrenki Ariel, czy przebojowe solo Elsy z „Krainy Lodu”. Aranżacje tego typu utworów występują zazwyczaj w wielu wersjach, z przeznaczeniem na konkretny instrument, często zostawiając miejsce na partię wokalną.

Bezbolesna nauka zapisu nutowego — czy to możliwe?

Znane i lubiane piosenki z bajek, nie zawsze są tak proste, jak się wydaje! Często charakteryzują się nietypową rytmiką i złożoną harmonią, dzięki czemu stanowią odpowiednie wyzwanie dla młodych muzyków i stymulują ich wyobraźnię. Z pewnością, dla każdego, kto dopiero uczy się czytać zapis nutowy, ćwiczenie piosenek z bajek, okaże się bezbolesną metodą pracy nad tą trudną sztuką. Wieloletnie badania naukowe wykazały, że człowiek uczy się szybciej, kiedy materiał oraz kontekst nauczania wywołują w nim silne, pozytywne reakcje emocjonalne. Trudno wyobrazić sobie bardziej stymulującą treść muzyczną od tej, którą dziecko po prostu uwielbia!

Sposób na budowanie dobrych nawyków

Muzyk musi grać, to święta reguła, od której nie można uciec. Nauka gry na instrumencie jest przede wszystkim zajęciem praktycznym, wymagającym wielu godzin ćwiczeń. Niestety, młodzi muzycy często czują się zniechęceni i nie znajdują w sobie zapału, żeby poświęcić więcej czasu na grę. Być może łatwiej byłoby im odnaleźć w sobie pasję, wykonując właśnie piosenki z bajek oraz inne, dobrze znane kompozycje? Traktowanie piosenek z bajek jako materiału ćwiczeniowego może zaowocować wieloma produktywnymi godzinami spędzonymi na radosnym rozwijaniu umiejętności muzycznych!

Wybierając repertuar dodatkowy, warto odsunąć na bok uprzedzenia i spojrzeć łaskawym okiem na dobrodziejstwa kultury popularnej. Muzyka filmowa otacza nas ze wszystkich stron, jest porywająca i piękna. Młodzi muzycy doceniają ją tak samo, jak Ci starsi i z pewnością docenią możliwość zaangażowania się w barwny świat ukochanych przebojów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here