Kawaii style

Na przestrzeni lat styl Japonek zmienił się diametralnie, kiedyś królowały u nich dłuższe i ciemne włosy, cienkie wysoko narysowane brwi oraz wybielona twarz. Obecnie na topie są farbowane włosy oraz odważny makijaż. Podobnie jest ze strojem, Japonki były kojarzone zawsze ze skromnym kimonem, a teraz noszą krótkie spódniczki, fantazyjne sukienki oraz kolorowe trampki. Kawaii to japońskie słowo, które oznacza wszystko, co urocze. W modzie również znalazło zastosowanie, na czym polega dokładnie kawaii style?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/kawaii-style/

Co oznacza słowo kawaii?

Moda w stylu kawaii to dość istotny element w Japonii. Praktycznie co miesiąc, możemy zaobserwować w sklepach nowe kolekcje utrzymane w tym klimacie. Jakie przykładowe stroje, są najpopularniejsze? Podstawą szafy, każdej modnej Japonki powinien być szkolny mundurek, który łączy ze sobą krótką spódniczkę oraz kokardę. Kolejny przykład to płaszczyki, które są utrzymane w pastelowych kolorach. Oprócz tego popularne są też bluzy z kapturem, na którym krawędziach możemy dostrzec uszki lub ogonki jakiegoś zwierzaka. Nadal modne są także dodatki w stylu Hello Kitty. A jak jest z printami? Modne są kwiatowe wzory, koronki oraz kokardy.

Styl kawaii

Styl kawaii, który widoczny jest na różnego rodzaju gadżetów, nazywa się decora. Czym się on wyróżnia? Przede wszystkim królują w nim spinki, które są zaczepione na grzywce lub wpięte we włosach. Oprócz spinek spotykane są również doczepiane pasemka, które występują w nietypowych kolorach. Kolejny ważny punkt odmiany kawaii, czyli decory to odważny makijaż. Na czym polega? Japonki malują swoją twarz w ten sposób, by była ona blada twarz, oczy powiększają za pomocą soczewek, a aby je jeszcze bardziej uatrakcyjnić zakładają sztuczne rzęsy, na policzkach spotykany jest róż, na powiekach cienie, a na ustach błyszczyk. Niektóre Japonki, żeby czuć się jeszcze bardziej atrakcyjnie decydują się na przyklejenie na swoją twarz cyrkonii, zmywalnych tatuaży, czy innych ozdób. Odmiana stylu kawaii decora opiera się na zasadzie, że im więcej kiczowatych i przesadzonych elementów tym lepiej. O to w tym właśnie chodzi.

Zobacz też: http://tekstyle.pl/gry-komputerowe-to-nie-tylko-rozrywka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here