Manicure hybrydowy - najczęściej zadawane pytania

Mnóstwo kobiet wykonuje regularnie manicure hybrydowy. To jedna z najtrwalszych stylizacji, która zebrała już ogromne grono zadowolonych użytkowniczek. Tymczasem wciąż pojawia się wiele pytań odnośnie hybryd. Dzisiaj postanowiliśmy zebrać te najpopularniejsze i odpowiedzieć na nie w jednym artykule. Zanim jednak przejdziemy do kontekstu, warto wspomnieć o innym poradniku, który może przydać się, jeśli szykujesz się na ważną imprezę. Przeczytaj ten artykuł, zanim zapytasz przyjaciółki o dobrego fryzjera! Pomoże Ci on znaleźć sprawdzony salon, a z dzisiejszego dowiesz się także, gdzie szukać sprawdzonej manikiurzystki. Zatem zapraszamy do lektury!

Oto najczęściej zadawane pytanie odnośnie manicure hybrydowego:

Czy lakiery hybrydowe niszczą płytkę paznokci?

Jest to mit, który kryje w sobie ziarno prawdy. Jeśli w zabiegach korzystamy z lakierów niewiadomego pochodzenia, których skład jest wątpliwy, mogą one negatywnie wpływać na płytkę paznokcia. Kolejną kwestią jest nieumiejętne nakładanie lakieru czy zdejmowanie hybryd. Zabiegi przeprowadzane prawidłowo, z odpowiednią precyzję i z wykorzystaniem wysokiej jakości produktów nie narażają płytki na uszkodzenia. Dlatego najlepiej jest wykonywać je w profesjonalnych salonach kosmetycznych, które możesz znaleźć np. za pomocą https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/lublin.

Czy każdy może nosić manicure hybrydowy?

Niestety hybrydy nie są dla każdego. Jeśli zmagasz się z grzybicą paznokci, Twoja płytka jest wysuszona, zniszczona i cienka, lepiej nie nakładaj lakierów hybrydowych. Mogą one tylko nasilić dolegliwości. Najpierw wylecz paznokcie i doprowadź je do pełni zdrowia, a dopiero wtedy zdecyduj się na manicure hybrydowy.

Czy lakiery hybrydowe uczulają?

Producenci lakierów zapewniają, że te nie powodują uczuleń. Alergie mogą wywoływać opiłki lakierów lub zmywacz. Jest to jednak kwestia indywidualna, dlatego jeśli zauważysz u siebie objawy uczulenia, natychmiast zgłoś się do kosmetyczki.

Czy można zrywać hybrydę, która odchodzi od paznokcia?

Jeśli zauważysz, że lakier zaczyna odchodzić, pod żadnym względem go nie zrywaj! Natychmiast udaj się do kosmetyczki na zdjęcie hybrydy lub skorzystaj z gotowych zestawów do usuwania manicure hybrydowego. Możesz także nasączyć wacik acetonem i owinąć nim paznokieć, a następnie zawinąć w folię aluminiową. Taki kompres potrzymaj przez kilka do kilkunasty minut i następnie delikatnie usuń lakier patyczkiem. Jeśli zerwiesz hybrydę „na sucho”, wraz z nią usuniesz wierzchnią warstwę paznokcia i uszkodzisz płytkę!

Czy paznokcie muszą odpoczywać od hybrydy?

Tak, przerwa w manicure hybrydowym jest jak najbardziej wskazana. Warto w tym czasie zadbać o kondycję paznokci i wykonać np. manicure japoński lub odżywić płytkę wcierając w nią regularnie olejek rycynowy.

Dlaczego hybryda odpada?

Czasami zdarza się, że mimo prawidłowo wykonanego zabiegu, lakier po krótkim czasie zaczyna odchodzić od paznokci. Przyczyn może być kilka. Od słabej jakości lakieru, przez cienką płytkę, aż po choroby hormonalne i stres.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje rozwieją wszelkie wątpliwości i w pełni odpowiedzą na najczęściej pojawiające się pytania związane z zabiegiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here