pandemia

Pandemia SARS-CoV-2 nie jest pierwszą pandemią, która istnieje na Ziemi. Co oznacza termin pandemia? Najprościej ujmując jest to taka epidemia, która obejmuje znaczny obszar (np. cały kraj, kilka państwa, kontynenty, a nawet cały świat). Pomimo tego jak bardzo nagłaśniana jest sytuacja z wirusem, nie jest to największa pandemia, która dotknęła naszą planetę. 

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/pandemia/

Pandemia – kiedy koronawirus opuści Polskę?

Nie jest to pytanie, na które da się prosto odpowiedzieć. Na odpowiedź bowiem składa się szereg czynników, z których jednym z najważniejszych jest to, czy ludzie będą dostosowywać się do ogólnych zasad, aby nie rozprzestrzeniać wirusa na większą skalę.

Kluczową sprawą jest to, aby nie opuszczać swoich domów. Wyjątkiem są niektóre sytuacje, w których niestety nie da się pozostać w domu – praca, zakupy, apteka, wizyta u lekarza, pomoc osobie potrzebującej lub wolontariat. W innych wypadkach wyjście z domu powinno być ograniczone. Aby nie narażać siebie i osób w naszym otoczeniu starajmy się nie bagatelizować sprawy, ponieważ jest naprawdę ważna i tylko przestrzeganie zasad pomoże nam zatrzymać wirusa. 

Jeżeli ludzie będą przestrzegać zasad higieny (tzn. regularne mycie rąk, używanie żelu antybakteryjnego lub płynu dezynfekującego, chodzenie w maskach chroniących twarz, niewychodzenie w domu) i nie będą zbliżać się do innych osób, istnieje szansa, że pandemia skończy się szybciej niż jest to przewidziane. Z drugiej strony jednak eksperci nie widzą optymistycznego i szybkiego zakończenia walki z koronawirusem. 

Według tego, co mówią media, najprawdopodobniej dopiero w połowie kwietnia nastąpi szczyt zachorowań. Dlatego przestrzegajmy zasad i nie wychodźmy z domu, sprawdź w Internecie, jak poprawnie myć ręce i jak długo powinna trwać ta czynność, chroń siebie oraz swoich bliskich.

#zostanwdomu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here