Dlaczego nie mogę wysłać sms?

Bardzo wiele osób, które niekoniecznie są obyte z najnowszymi technologiami zastanawia się dlaczego nie mogę wysłać sms? Może dziać się tak z bardzo wielu powodów, a najczęstsze z nich warto tutaj przedstawić.

Przede wszystkim najczęściej niemożność wysłania sms z telefonu komórkowego zwiastuje, że jest jakiś problem z kartą SIM. Jest to czip, który dostaje się od operatora (np. Orange, Play, T-Mobile, Plus) i należy włożyć go do telefonu, aby korzystać z jego usług, czyli nie tylko pisać wiadomości tekstowe, ale również dzwonić czy korzystać z mobilnego Internetu. Kiedy więc nie jest jakikolwiek problem z SMS warto upewnić się, czy włożona została karta SIM. Oczywiście na telefonie komórkowym zazwyczaj znajduje się komunikat czy urządzenie to posiada czy nie w sobie kartę SIM, aczkolwiek nie na wszystkich modelach tego typu informacja przekazywana jest posiadaczowi.

Kiedy włożyło się kartę SIM, a telefon komórkowy mimo wszystko pokazuje komunikat o jej braku warto sprawdzić czy z pewnością znajduje się ona w dobrym miejscu. W nowszych telefonach znajduje się wejście na kartę pamięci, która ewentualnie może pomylić się z NanoSIM. Należy się więc upewnić czy karta SIM została umieszczona w prawidłowym miejscu na nią przeznaczonym. Dodatkowo warto powiedzieć, że SIM znajduje się w wielu formatach: normalnym, Micro lub Nano. W zależności od telefonu często okazuje się, że należy użyć przejściówki, którą można kupić w dowolnym sklepie z wyposażeniem do urządzeń mobilnych. Jeżeli jest się całkowicie pewnym, że karta SIM włożona jest w sposób prawidłowy, a komunikat nadal informuje, że jej nie ma – jest to prawdopodobnie błąd samego czytnika kart w telefonie. Tego typu awarie zdarzają się niezwykle rzadko, ale są podstawą do zgłoszenia telefonu na gwarancje. Odpowiedni i sprawdzony serwis powinien poradzić sobie z tego rodzaju usterką wymieniając część modułów w urządzeniu. Przez rozkręceniem telefonu jednak warto wiele razy upewnić się, że karta SIM faktycznie leży dobrze i jest dopasowana.

Kolejnym powodem tego, że nie można wysłać sms jest również brak środków na koncie, jeśli ma się telefon „na kartę”. Należy wówczas doładowywać co jakiś czas swoje konto. Tego rodzaju doładowania można zakupić nie tylko u operatora, ale również w sklepach spożywczych, a obecnie najczęściej czyni się to przez Internet. Warto więc, jeśli nie może się posłać wiadomości tekstowej sprawdzić stan konta, co można zrobić wklepując odpowiedni numer w zależności od operatora.

Popularnym problemem jest również brak zasięgu, co najczęściej zdarza się w miejscach trudno dostępnych dla nowoczesnych technologii. Problemy z zasięgiem można mieć więc w gęstych lasach, na wsiach oddalonych o znaczną odległość od dużych miast, a także głęboko pod ziemią w kopalniach lub tunelach. Czasami zasięg może zgubić się również w górach, ale zdarza się to stosunkowo rzadko z uwagi na znaczną wysokość. Problem ten rozwiązać można tylko w jeden sposób – opuścić dane miejsce i znaleźć miejsce, w którym zasięg będzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here