Dlaczego jestem sama i jak to zmienić?

Jako ludzie boimy się różnych rzeczy – pająków, ciemności, wysokości – ale wszyscy bez wyjątku czujemy strach przed stanem, jakim jest samotność. Mamy w genach zapisaną naturalną potrzebę dzielenia życia z innym człowiekiem. Druga osoba sprawia często, że czujemy się kochani, spełnieni, docenieni, bezpieczni. Dla kobiet chyba najprzyjemniejszym uczuciem, kiedy są w związku, jest możliwość utonięcia w silnych ramionach swojego faceta. Jeśli więc masz już dość oglądania, jak inne pary wokół ciebie się całują, poznaj powody, przez które zadajesz sobie pytanie „dlaczego jestem sama?” i zmień ten stan już dziś.

Możliwe, że doświadczyłaś już relacji i byłaś w niej na tyle długo, że po rozstaniu nie chcesz wchodzić w nowy związek. Nie czujesz się na siłach, aby ponownie przechodzisz przez ten proces – poznawania kogoś nowego od podstaw, mozolnego budowania wzajemnego zaufania, itd. Zauważ jednak, że piękne i wartościowe rzeczy – a takim jest właśnie związek dwojga osób, którego pragniesz – nie przychodzą łatwo. Bogata o dotychczasowe doświadczenie znasz już się na ludziach i wiesz czego oraz kogo unikać.

Możliwe, że zadajesz sobie pytanie „dlaczego jestem sama?”, gdyż nigdy jeszcze nie miałaś partnera. Czekają cię zatem wspaniałe doświadczenia do przeżycia! Najważniejsze jest, żebyś się nie śpieszyła. Trudno to zaakceptować, ale w końcu trafisz na tego jedynego, który cię nie skrzywdzi, ale pokaże, jak piękna może być miłość. Uważaj z facetami, którzy obiecują długotrwałą relację, ale wcześniej chcą z tobą spędzić noc – są niedojrzali i nie warto tracić na nich czasu.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś trochę pomogła przeznaczeniu. Znajdź sobie ciekawe hobby, a następnie ludzi, którzy też je lubią. Może to być fotografia, bieganie, chodzenie po górach. Wyczuj samą siebie i zbadaj, czego robienie w wolnym czasie sprawia ci przyjemność (PS. Może to być nawet jedzenie!). Następnie rozejrzyj się na grupach w mediach społecznościowych czy forach internetowych, które zrzeszają osoby o podobnych upodobaniach. Wykorzystaj sieć jako narzędzie mogące pomóc ci rozwiązać problem pt. „dlaczego jestem sama?”.

Pomocną w zwalczeniu samotności, wybitnie charakterystyczną dla współczesnych czasów, są wszelkiej maści aplikacje randkowe. Jeśli masz smartfona, masz też dostęp do kilku-kilkunastu aplikacji, które pozwalają ci znaleźć drugą połówkę. Proces rejestracji jest niezwykle prosty. Wgrywasz swoje zdjęcie i uzupełniasz profil o podstawowe informacje. Następnie dołączasz do społeczności i wyszukujesz partnerów, z którymi możesz czatować i umawiać się na randki. Póki rozmawiasz w internecie, możesz w każdej chwili zakończyć znajomość, jeśli osoba po drugiej stronie ekranu wyda ci się podejrzana.

Innym pomysłem na to, jak wyjść z samotności są randki w ciemno. Polegają one na tym, że kilka dni wcześniej zapisujesz się na spotkanie, na które razem z tobą przychodzi kilkanaście innych osób. W czasie spotkania rozmawiasz z kolejnymi partnerami i na koniec wybierasz, czy ktoś przypadł ci na tyle do gustu, by umówić się z nim kolejny raz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here