nocnik czy nakładka dla dziecka?

Nocniki i nakładki na sedes to przedmioty, które znacznie ułatwiają załatwianie czynności fizjologicznych naszego malucha. Dla rodzica jest to ogromne odciążenie. Co wybrać, co będzie bardziej skuteczne?

Kiedy kupić pierwszy nocnik?

Nauka korzystania z nocnika zazwyczaj trochę trwa. U każdego dziecka odbywa się w różnych okresach życia. Dziecko zaczyna korzystać z nocnika zwykle pod koniec 2 roku życia, ale są dzieci, u których następuje to trochę później, w połowie 3 roku życia.

Nie ma określonego momentu, kiedy dziecko powinno nauczyć korzystać z nocnika. Zawsze warto już wcześniej prowadzić rozmowy z dzieckiem, o tym jak korzystać z toalety. W ten sposób, dziecko stopniowo będzie się oswajać z tym tematem.

Odpowiedni nocnik powinien charakteryzować się kilkoma cechami. Po pierwsze powinien być wygodny i atrakcyjny dla dziecka. Tylko wtedy dziecko będzie chętnie z niego korzystało. Głównym zadaniem nocnika jest nauka samodzielnego korzystania z toalety.

Nocniki i nakładki dla dzieci

 

Spośród modeli dostępnych na rynku, starajmy się wybierać taki, który jak najbardziej przypomina sedes. Taki sedes sprawi, że dziecku będzie zdecydowanie łatwiej przestawić się na korzystanie z prawdziwej toalety. Takie modele charakteryzują się posiadaniem deski, którą można opuścić i podnieść oraz imitację spłuczki.

Nakładka na sedes, jaką wybrać?

Gdy nasz maluch już perfekcyjnie opanował korzystanie z nocnika i wykazuję zainteresowanie kibelkiem dla dorosłych, wtedy przyszedł czas na nakładkę na sedes. Standardowa nakładka na sedes, przeznaczona jest dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia. Zamiast od razu przesiąść się na duży sedes (są dzieci, które się tego obawiają), nakładka umożliwia bezpieczne siedzenie dziecka na toalecie.

Gdy zdecydujemy się na zakup nakładki na sedes, upewnijmy się, że jest stabilnie zamontowana i warto dodatkowo zainwestować w stopień, który umożliwi prostsze wchodzenie. To pozwoli dziecku ustabilizować się, kiedy prze podczas wypróżniania. Z nakładki na sedes powinny korzystać dzieci, które już dobrze radzą sobie z wejściem na ubikację i nie ma zagrożenia, że dziecko z niej spadnie.

Przeczytaj też: http://tekstyle.pl/materacyki-kapielowe-dla-niemowlakow-do-czego-sluza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here