Paczkomat

W dzisiejszych czasach mamy wiele nowych, fajnych możliwości niemal we wszystkich dziedzinach życia. Kiedyś nie tak dawno temu w Polsce rozwożeniem listów i paczek zajmowała się tylko i wyłącznie Poczta Polska, która była na rynku monopolistą.

Teraz mamy wiele firm oferujących tego typu usługi. Rozwożą, przewożą, dostarczają i odbierają wszystkie rodzaje paczek, przesyłek, czy listów. Każdy wybiera firmą, gdzie usługi są tanie. To jest właśnie konkurencja.

Są oczywiście plusy i minusy takich rozwiązań

Starsze osoby przyzwyczajone do listonoszy, którzy przynosili renty, emerytury, czy listy polecone do rąk własnych są nieco zagubione w dzisiejszych czasach. Natłok nowych urządzeń, skomplikowanych czytników, telefonów komórkowych nie wszystkim ludziom odpowiada. Niektóre babcie nie wiedzą zdawałoby się prostej rzeczy, jak odebrać paczkę z paczkomatu, czy jak uruchomić laptopa. To niestety są te minusy nowoczesności.
Oczywiście zawsze ktoś się znajdzie z pomocnym wyjaśnieniem, ale ten fakt jest wszystkim oczywisty.

Dla wszystkich innych, młodych, nieco starszych, ale żyjących w czasie przekształceń zmiany takie są jak najbardziej pozytywne. Silna konkurencja wymusza wysoki poziom usług i każda firma z zaciekłością walczy o klienta. Jest wiele promocji, zniżek cenowych tylko po to, aby przyciągnąć klienta.

Kto by pomyślał jeszcze paręnaście lat temu, że sami za pomocą telefonu komórkowego będziemy odbierać paczki z paczkomatów, że będziemy tak krótko czekali na te przesyłki, że będa one pakowane w tak pięknych i praktycznych otoczkach.Np. dla mnie odbiór paczki w paczkomacie jest bardzo prosty. Na adres e-mail i numer telefonu odbiorcy przesyłki zostanie wysłany specjalny, unikatowy kod odbioru przesyłki. Otrzymany kod należy wprowadzić w paczkomacie, do którego została nadana przesyłka. Potwierdzenie odbioru zostanie przesłane na adres mailowy odbiorcy.

Proste? Prawda?

Jednak dla samotnej dziewięćdziesięcioletniej babci nie za bardzo jest to prosta i łatwa sprawa.Całe szczęście, że wszystkie firmy pracują non stop, pełną parą nad możliwie jak najprostszym odbieraniu przesyłki. Z drugiej strony taka babcia zawsze może zamówić odbiór osobisty płacąc minimalnie więcej za tę usługę.

Przesyłki krajowe, przesyłki zagraniczne, przesyłki pobraniowe, czy przesyłki paletowe są bardzo bezpieczne, ale nawet gdyby coś się z nimi stało, zawsze są ubezpieczone na nie małą sumę.

Skąd ja to wszystko wiem?

Wiem, poniewaz od dwudziestu lat pracuję w tej branży. Oczywiście zaczynałam jako młoda adeptka w naszej Poczcie Polskiej. Z czasem przeszłam do konkurencji, gdzie dostałam potrójnie większe miesięczne wynagrodzenie. Dzisiaj zarabiam dziesięć tysięcy złotych, a jestem tylko specjalistką wysyłania paczek. Są to odpowiednie pieniądze, które pozwalają normalnie i spokojnie żyć.

Pamiętajcie! Aby poznać szczegółowe ceny usług firm należy wybrać konkretnego przewoźnika, a następnie interesujący nas kierunek dostawy. Dodatkowo w tym w cenniku usług zawarte są koszty opcji dodatkowych oferowanych przez poszczególnych przewoźników takie jak ubezpieczenie, pobranie czy dostawa w sobotę. W niedzielę idziemy wszyscy do kościoła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here