Sport to zdrowie

Moda na bycie fit trwa w najlepsze. Każdego dnia prezenterzy telewizyjni zachęcają nas do zdrowego trybu życia, gotowania zdrowych potraw czy uprawiania sportu. Powstaje coraz więcej programów, w których trenerzy personalni pokazują nam jak ćwiczyć.
Każdy chce być aktywny. Siedzenie w domu przed telewizorem dawno przestało być atrakcyjne.
W dobie takich trenerek jak Ewa Chodakowska czy Anna Lewandowska, kobiety odczuwają ogromną presję, by wyglądać równie dobrze jak one.
Kluby sportowe prześcigają się w ofertach, aby być jak najbardziej atrakcyjnymi, zarówno dla początkujących amatorów fitnessu, jak i regularnie ćwiczących sportowców.
Każdy szanujący się klub zatrudnia trenerów personalnych, którzy pomagają ludziom mniej zaawansowanym odpowiednio ćwiczyć.
Wydawałoby się, co w tym trudnego? Przychodzę i ćwiczę.
Nic bardziej mylnego! Odpowiednia wiedza i doświadczenie są niezbędne, żeby mieć pojęcie jak zacząć biegać. Nie wystarczy wejść na bieżnię i przebierać nogami.
Przede wszystkim nie możemy pomijać rozgrzewki. Każdy trening musi być poprzedzony ćwiczeniami, które pozwolą przygotować mięśnie do wysiłku.
Dobrze jest zaopatrzyć się w pulsometr, aby na bieżąco kontrolować swoje tętno. Jeżeli zależy nam na efektach ćwiczeń, nie może być ono zbyt wysokie.
Nie każdy wie, że dopiero po 20 minutach nasze ciało zaczyna naprawdę pracować. Jeżeli więc chcemy za jakiś czas zobaczyć zmianę w naszym wyglądzie, nie możemy rezygnować po 15 minutach treningu.
Skoro już wiemy jak zacząć biegać, warto poruszyć kwestię skończonego treningu. Nigdy, ale to przenigdy nie możemy zrezygnować z rozciągnięcia mięśni. Pozwoli nam to rozluźnić i co ważniejsze – uniknąć kontuzji.
Jeśli zależy nam na byciu fit, warto nie ograniczać się tylko do biegania.
Kluby sportowe oferują całe pakiety zajęć sportowych, które przypadną do gustu niejednemu sceptykowi.
Jeśli zależy nam na wypracowaniu takich partii mięśni jak brzuch czy uda, warto spróbować zajęć typu ABT. Miłośnikom tańca na pewno przypadnie do gustu ZUMBA, a każdy kolarz doskonale odnajdzie się na zajęciach INDOOR CYCLING. Wszystkie mięśnie rozruszamy na treningu funkcjonalnym lub TABACIE, a nadmiar energii rozładujemy na, coraz to popularniejszych, trampolinach.
Wybór jest zatem spory.
Jeśli więc zdecydujemy się kiedy i jak zacząć biegać, warto pamiętać, że siłownia to nie tylko bieżnie. Warto korzystać z całej oferty klubu, rozruszać całe ciało.
A po skończonym treningu udać się na relaksujący masaż lub posiedzieć w saunie.
Bycie aktywnym jest niezmiernie ważne.
Z wiekiem, kiedy metabolizm zwalnia, zaczynamy tyć. Konsekwencją tego stanu jest wysoki cholesterol czy nadciśnienie, które mogą prowadzić do wielu poważnych konsekwencji, takich jak zawał.
Wysiłek fizyczny może temu zapobiec. Nie jest tajemnicą, iż dużo ruchu powoduje w organizmie wyrzut endorfin, zwanych potocznie hormonami szczęścia. Kiedy poćwiczymy czujemy się lepiej, nie tylko fizycznie. Warto więc wziąć się za siebie – w końcu „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here