Trudne wybory, czyli jak skompletować wyprawkę dla dziecka

0
1225

Stworzenie niemowlęcej wyprawki to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla rodziców, na których ten sprawdzian czeka po raz pierwszy. Dostępne na rynku akcesoria, zabawki oraz gadżety dla dzieci przyprawiają o zawrót głowy, przez co ciężko od razu zdecydować się na coś konkretnego, szczególnie karuzele dla niemowląt, które obecnie wykonywane są z różnych ciekawych materiałów, gwarantując wiele dodatkowych funkcji. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Karuzele nakręcane

Nakręcane karuzele dla niemowląt to najtańsze i najczęściej wybierane rodzaje dziecięcych pozytywek. Melodia odtwarzana jest po przekręceniu specjalnego mechanizmu. Wadą tego typu rozwiązania jest krótki czas działania, ponieważ taka melodia nie trwa zazwyczaj dłużej niż 2 minuty, przez co konieczne jest ponowne nakręcanie pozytywki i częste podchodzenie do łóżeczka. Tutaj nie ma także wyboru melodii, przez co stale odtwarzane te samy nuty, bardzo szybko mogą znudzić się maluchowi. Nakręcana karuzela dla niemowląt bardzo dobrze sprawdza się montowana przy wózku bądź łóżeczku turystycznym, kiedy mamy możliwość być stale przy dziecku.

Karuzele elektroniczne

Karuzele dla niemowląt na baterie, oferują o wiele dłuższy czas grania, tutaj najczęściej także wybierać można pośród wielu dostępnych melodii. Popularną karuzelą dla niemowląt stała się ostatnio karuzela odtwarzająca bicie serca bądź pokochany przez mamy i dzieci biały szum. Na rynku dostępne są również pozytywki z kołysankami w innych językach, głównie angielskim. To idealna opcja dla rodziców chcących zaznajamiać swoje dziecko z obcym językiem już od najmłodszych lat.

Karuzele z projektorem

Karuzele dla niemowląt z projektorem to rozwiązania dla szczególnie wymagających rodziców. Oprócz samej melodii taka karuzela dla niemowląt generuje na ścianach i suficie uspokajający obraz przesuwających się kształtów oraz świateł. Popularnym motywem najchętniej wybieranym przez mamy jest efekt gwiaździstego nieba. Takie karuzele po ustawieniu odpowiednich ustawień bardzo dobrze sprawdzają się również jako lampka nocna generująca łagodne dla dziecka światło.

Karuzele na pilot

Najnowsze modele karuzel to pozytywki działające na pilota. To niezwykła wygoda i komfort dla rodziców. Kiedy dziecko dopiero zasypia, a melodia właśnie się kończy, nie ma potrzeby rozbudzania go przez podejście do łóżeczka. Wystarczy użyć pilota, by ponownie odtworzyć ulubioną kołysankę malucha. Przystępne ceny oraz wygoda użytkowania sprawiają, że to jeden z najchętniej wybieranych ostatnimi czasy rodzajów karuzel dla niemowląt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here